Když pětatřicetiletý řidič dopíjel v pátek odpoledne v některém podniku poslední kořalku, zřejmě z reproduktorů hrála písnička od skupiny MIG 21, v které se zpívá cestou necestou, polem nepolem. Šofér se možná i kvůli tomu rozhodl, že usedne za volant automobilu Citroen Berlingo a vydal se na cestu.

V Nosačické ulici ve Slaném nejprve naboural do lampy pouličního osvětlení, následně zbořil dopravní značku. ,,Muž nezastavil a pokračoval v jízdě dál směrem na Zlonice. Před odbočkou na Dolín nezvládl řízení a vjel mimo komunikaci do pole. Předtím ale naboural ještě další dopravní značku,“ popsala mluvčí kladenské policie Michaela Nováková.

Při zběsilé jízdě vznikla škoda za 200 tisíc korun. Policisté poté výtečníka vyzvali k dechové zkoušce, při níž naměřili neuvěřitelných 5,35 promile alkoholu v dechu.

O hodinu později havaroval motorkář v Netovické ulici, která spojuje Slaný s místní částí Netovice. Nehoda se stala nedaleko místního letiště. ,,Řidič motocyklu kawasaki zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a vyjel mimo komunikaci,“ uvedla mluvčí kladenské policie.

Šestatřicetiletý motorkář při pádu utrpěl poranění dolních končetin a záchranáři měli také podezření, že si poranil páteř. Muž byl proto transportován vrtulníkem rychlé záchranné služby do střešovické nemocnice. ,,Při nehodě vznikla škoda za 80 tisíc korun,“ dodala k druhému případu Michaela Nováková.