Po ránu mělo kromě ostatních účastníků zmíněných dopravních nehod smůlu hned několik žen, přičemž tři z nich skončily v rukou zdravotníků.

„První nehodu jsme řešili již v půl sedmé ráno na křižovatce mezi Lotouší a Neprobylicemi, kde došlo ke střetu dvou vozidel. Zraněny byly tři ženy, z toho jedna utrpěla těžší zranění. Příčina nehody je v šetření, ale zřejmě šlo o nedání přednosti v jízdě,“ řekla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Další dvě nehody, které naštěstí skončily jen jedním lehkým zraněním, zablokovaly kolem osmé hodiny silnici od Slaného do Smečna. Kvůli tomu, že na komunikaci jelo neosvětlené technické vozidlo a bránilo svou nízkou rychlostí ostatním účastníkům v plynulém provozu, přizpůsobil se jeho rychlosti i za ním jedoucí řidič chrysleru. Žena v corse jedoucí v koloně už ale zareagovat nestihla a po nárazu s chryslerem před sebou byla vymrštěna do protisměru, kde se srazila s fabií a odmrštěna byla do škarpy. Při řešení tohoto střetu došlo následně i k dalšímu. Řidička fabie, která do místa přijela od Slaného, nestačila dobrzdit a narazila do stojícího pick upu.

„Ze všeho nejvíce mi vadí to, že řidič, který přede mnou brzdil dopravu s neosvětleným technickým vozidlem, asi frézou, a prakticky kvůli němu se to všechno stalo, odjel, ani nezastavil. Než jsem stačil zjistit, co se stalo paní v corse, byl už z dohledu,“ sdělil Kladenskému deníku řidič z havarovaného chrysleru.

Další nehoda na sebe nenechala čekat ve stejné chvíli v Kačici, kde mělo technické problémy nákladní vozidlo. Tomu se ulomilo kolo a poškodilo auto v protisměru.

„K dalším dvěma nehodám došlo v Kročehlavské ulici v Kladně. Při první nehodě se střetlo nákladní vozidlo s osobním a při druhé se srazila dvě osobní auta. K poslednímu dopolednímu střetu došlo na přemostění rychlostní silnice u obce Stehelčeves. Zde se střetla osobní vozidla Opel a Hyundai. U čtyřiačtyři­cetiletého řidiče byla orientační zkouška na alkohol pozitivní. Záchranáři byl převezen na lékařské vyšetření,“ uzavřela Šteinerová.