Stejně jako v jiných letech předpokládají policisté, že se počet karambolů ještě zvýší s přicházejícím podzimními mlhami a námrazami. První letošní ranní mlhy přitom vytrestaly řidiče už minulý týden, při kterých se stala hned řada, hlavně drobných, nehod. Při jedné vjel mladý řidič peugeotu pod kola kamionu v Průmyslové ulici v Kladně, měl obrovské štěstí, auto prorazilo jen nádrž náklaďáku, nikdo nebyl zraněn a na silnici se vylilo zhruba tisíc litrů nafty.

Co se týká nejrizikovějších úseků silnic na Kladensku, policejní statistiky hovoří o tom, že v Kladně jednoznačně vede silnice I/61 v Unhošťské a Kročehlavské ulici, kde se jedná o hlavní propojení na dálnice D6 a D7.

K nejrizikovějším komunikacím v Kladně dále policie řadí silnice II/238 v ulicích Vítězné a ČSA. „Jako riziková místa na Kladensku vyhodnocujeme dále silnici I/16 Slaný – Velvary, mezi obcemi Uhy a Velvary. Kde bývají opakované srážky se zvěří. K úsekům častých nehod patří i dálnice D7 a silnice I/7 Slaný – Louny. Mezi nebezpečné silniční úseky řadí policejní statistiky také silnici II/240 km mezi obcemi Velvary a Kralupy nad Vltavou. Podél silnice vede trať, kdy nezřídka evidujeme nehody s vlakem a často utržená zrcátka. Nebezpečným se také často jeví i úsek silnice I/118 mezi obcemi Nouzov a Unhošť Amerika,“ podává výčet ožehavých silničních úseků kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Co se týká výčtu dopravních nehod, které skončily v letošním roce v období od 1. ledna do 15. října tragicky, čtyři se staly v březnu a v červnu v osobních autech a jedna tragická v dubnu na motocyklu. Při té zahynul dvaasedmdesátiletý muž ze Slaného, kterého na dálnici u Kladna srazila žena z Kladenska ve škodovce.

Jednou z tragických dopravních nehod letošního roku byla i ta, která se stala ve čtvrtek 14. června brzy ráno na 23. kilometru silnice I/7 u Slaného na mostě nad obcí Studeněves. Střetla se zde cisterna plná asfaltu s bílou dodávkou. Následky jsou fatální. Devětapadesátiletý řidič cisterny na místě zahynul a dvaadvacetiletý šofér dodávky byl s vážnými zraněními transportován letecky do motolské nemocnice. Silnice byla uzavřena více než deset hodin.

V roce 2017 zahynuli ve stejném období od 1. ledna do 15. října dva lidé. Svoji první daň si vybrala nehoda osobního vozidla v lednu, a v červnu téhož roku zahynul na Kladensku při nehodě chodec.

Rok 2016 byl ze všech tří uplynulých let v porovnání nejhorší. V dubnu zahynuli v osobních autech tři lidé, jeden motocyklista a jeden chodec. V květnu zemřeli při nehodách na Kladensku dva cyklisté a při nehodě osobního auta i další člověk. V červenci smrt úřadovala znovu a při nehodě osobního vozu zemřel rovněž jeden člověk. Srpen byl ještě tragičtější. Vyžádal si dvě oběti v osobním voze. Tentýž měsíc v roce 2016 zahynul i další motocyklista. Září roku 2016 a polovina října byly rovněž tragické měsíce. I zde umírali v osobácích další tři lidé.