Pořezané ruce, díra v krku a všude spousta krve. Tak krutý obrázek se naskytl ve středu krátce po čtrnácté hodině otci čtrnáctiletého Dominika ve Třebichovicích u Kladna, kterému padl těžce poraněný syn přímo do náručí.

„Vůbec nevím, co se vlastně stalo. Pracoval jsem na zahradě, Dominik si něco vrtal v pokoji a najednou přiběhl celý od krve. Podle mě vrtal do nějaké baterky nebo co. Asi mu to vybuchlo v ruce,“ řekl Kladenskému deníku rozrušený plačící otec.

Podle jeho slov bylo velké štěstí, že chlapec dokázal sám, ač zraněný, sejít z pokojíčku v patře dolů po příkrých schodech, protože by ho tam také nemusel dlouhé minuty nikdo hledat.

„Bylo to strašné, v krku měl hroznou díru a ta krvácela. Snažil jsem se mu to ucpat alespoň bundou a okamžitě jsem běžel pro pomoc ke tchánovi. Jen aby to přežil,“ opakoval dokola vyděšený otec. Nešťastná událost zasáhla nejen rodinu, ale i celou obec.

„Je to strašné, nemohu jít ani do toho domu k nim, je mi moc špatně. Dominik si nikdy nedal pokoj. Od malinka jsme mu říkali, ať do něčeho stále nešťourá. Byl vždycky hrozně všetečný a nedal si poradit. A teď se stalo to nejhorší,“ řekla před domem plačící babička.
Podle předběžných informací byl chlapcův zdravotní stav záhy po nehoděvelmi vážný. Na místo byl proto přivolán i vrtulník zdravotnické záchranné služby, který ho okamžitě převezl do motolské nemocnice

Jestli se chlapec bude moci co nejdříve vrátit do školní lavice ve smečenské základní škole, je v současné chvíli otázkou. „Je to hrozná zpráva a jsem z toho hodně špatná. Dominik je kluk jako každý druhý, úplně normální průměrný žák. Ale tohle neštěstí nás všechny opravdu moc zaskočilo,“ řekla Dominikova učitelka, která si stejně jako rodiče nepřeje nic víc než chlapcovo uzdravení.

Záchranáři krátce po neštěstí sdělili: „Hoch utrpěl tržně zhmožděné rány na ruce, bradě a krku. Po příjezdu zdravotníků byl při vědomí, ale kvůli poranění na krku se mu špatně hovořilo. Lékař ho uvedl do umělého spánku a zajistil mu dýchací cesty, jeho zdravotní stav hodnotil jako vážný. Na místo byla přivolána letecká záchranná služba, která chlapce transportovala na dětské anesteziologicko-resuscitační oddělení Fakultní nemocnice Motol,“ uvedla mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková.

Okamžitě se dostavila také policie. "Byl přivolán i pyrotechnik Krajského ředitelství Správy Středočeského kraje a technik služby kriminální policie a vyšetřování. Záležitost je dále v šetření a co bylo příčinou výbuchu policie zjišťuje,“ uvedla ve středu odpoledne kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.
Mluvčí motolské nemocnice Eva Jurinová ještě ve středu ve večerních hodinách Kladenskému deníku sdělila, že chlapec je umístěn na oddělení ARO a čeká ho operace.

Kladenskému deníku ve čtvrtek odpoledne potvrdila, že chlapec se úspěšně zotavuje po operaci. "Hoch je při vědomí a podle lékařů je mimo ohrožení života," uvedla ve čtvrtek odpoledne mluvčí motolské nemocnice Eva Jurinová.

Policisté navíc ve čtvrtek odpoledne potvrdili, že příčinou chlapcova úrazu byl zřejmě výbuch. "Policejním šetřením specialisty na místě bylo zjištěno, že k výbuchu došlo při neopatrné manipulaci s průmyslovou rozbuškou," doplnila informaci policejní mluvčí Jana Šteinerová.