Jak potvrdila mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová, nehoda se stala na 15,5 kilometru dálnice. Hasiči byli k nehodě přivoláni k vyproštění jednoho člověka z osobního vozu. „Osobu jsme z auta vyndali pomocí vyprošťovacího hydraulického zařízení. Dále bylo zapotřebí zajistit únik nafty z nákladního vozidla,“ sdělila mluvčí.

Řidič osobního auta utrpěl vážná mnohočetná poranění. Vyprošťování osoby z vozu trvalo hasičům zhruba 40 minut, po celou dobu byla u zraněného prováděna intenzivní lékařská péče. "Po vyproštění byla zraněná osoba uvedena do umělého spánku, připojena na plicní ventilaci a transportována do motolské nemocnice," potvrdila mluvčí záchranky Petra Effenbergerová.

Okolo 6. hodiny se podařilo zprůjezdnit jeden jízdní pruh dálnice. Krátce před osmou hodinou byl nákladní vůz vytažen a odstraněn z vozovky a zajištěn kompletní úklid komunikace a posléze dálnice zprovozněna.

"U sedmapadesátiletého řidiče nákladního vozu byla na místě provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Těžce zraněnému šestatřicetiletému řidiči z passatu byl odebrán biologický materiál na rozbor," dodala kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Omezení spojení s odstraňováním následků poznamenalo provoz v době ranní dopravní špičky. Byť svou roli sehrálo několik faktorů: jde o směr od Prahy a nikoli na Prahu, v pátek před víkendem bývá ranní dopravní nápor slabší než v jiných pracovních dnech, a především se situace na silnicích nyní zásadně zklidnila v souvislosti s omezeními v rámci opatření kvůli šíření nového typu koronaviru. Větší kolony se tudíž netvořily.

Dopravu policisté odkláněli na exitu 12 směrem na Malé a Velké Přítočno. „Zde na kruhovém objezdu odbočit vlevo na silnici číslo 10138, dále na silnici číslo 118 až k silnici I/6, po které dojedeme do Velké Dobré. Zde je možné se napojit opět na D6 na exitu 16,“ radil operační odbor policejního prezidia prostřednictvím Centra dopravních informací.

Po osmé hodině však přineslo komplikace při průjezdu zahájení plánovaných prací na opravě železničního přejezdu. Naštěstí již po půl deváté mohla policie oznámit, že trable jsou minulostí a dálnice průjezdná: „Objízdná trasa zrušena; všechny nehody byly odstraněny a nejsou hlášeny žádné další problémy.“