Zmizení své matky ohlásila v pondělí její dcera. Policisté okamžitě rozjeli pátrací akce, na které se podíleli také psovodi a vrtulník s termovizí. Vše mělo naštěstí dobrý konec. Ženu našli živou a nezraněnou. „Ovšem byla silně dezorientovaná. Policisté ji předali záchranářům, kteří jí transportovali do kladenské nemocnice," řekla policejní mluvčí Michaela Nováková.

K pohřešované dovedla svého pána, strážníka Městské policie Stochov, Martina Skůru jeho tříletá fenka Jennifer. Žena ležela na zemi a vůbec nereagovala, ani když jí Jennifer dala packu na ruku. „Jako první mě napadlo, že je mrtvá. Začal jsem s ní třást a po chvílí se mě podívala. Spadl mi kámen ze srdce," popsal své pocity Kladenskému deníku Martin Skůra.

Také pohřešovanou z Kladna našli strážníci. Na operační totiž zavolal kolemjedoucí řidič s tím, že si všiml podivné ženy kráčející po silnici 
v obci Libušín-Důl.

Bez Jennifer bychom to místo asi přešli

Pětatřicetiletý Martin Skůra ze Žiliny pracuje u Městské policie Stochov pět let, před tím deset let oblékal uniformu strážníka kladenské policie. Když se v pondělí odpoledne s dalšími hlídkami zapojil do rozsáhlé pátrací akce po pohřešované ženě ze Stochova, jistě ho ani nenapadlo, že on a jeho fenka Jennifer budou její nálezci.

„Do terénu jsme vyrazili hned po oznámení dcery, která pohřešovala svou matku. Řekl bych, že to bylo po 15. hodině. Ve 23 hodin jsme se šli najít a tepleji jsme se oblékli.Poté jsme se vydali zpět do terénu. Nemůžeme spát, snažili jsme se co nejrychleji pomoc, jelikož bylo důvodné podezření o její život," popal náročnou akci strážník Skůra.

Jennifer byla po celou dobu s ním. Hlídky procházely místo bydliště hledané, prohledávaly sklepy. Policisté se snažili u příbuzných zjistit podrobnější informace. „To se povedlo a dozvěděli jsme se, že paní ráda chodila relaxovat do přírody. Pátrání se tedy zaměřilo na okolní louky a lesy," uvedl strážník.

S postupujícím časem se prohledávaná lokalita stále zvětšovala. Hlídky pátraly až k Novému Strašecí. „Bylo důležité posoudit, kam až by byla žena schopná dojít. Zvažovali jsme vše, co má něco společného se Stochovem. Policie nasadila vrtulník s termovizí, ale vše bylo neúspěšné," vyjádřil se Martin Skůra.

Upřesnit polohu své matky se snažila její dcera přes operátora, ovšem to hlídkám moc nepomohlo. „Souřadnice ukazovaly k Rynholci. Prohledali jsme obec i okolí, prošli jsme nedaleké nádrže. Vše marné. Druhý den pátrání pokračovalo," informoval strážník.

Hlídky procházely i místa, kde už hledaly, zda se žena náhodou nevrátila. Městští policisté šli přes pole a louky nedaleko železniční tratě kudy vede zkratka do Rynholce. „Zrovna jsme se s kolegy rozdělili, jelikož šli zkontrolovat trať. Byl jsem asi sto metrů nad kolejemi. S Jennifer jsme se vydali po takovém těžko přístupném a velmi zarostlém srázu. Další strážník šel asi padesát metrů za mnou, když najednou začala Jennifer štěkat. Pustil jsem jí. Napřed jsem si myslel, že štěká na nějaké zvíře. Šel jsem za ní. Pohřešovaná byla tak patnáct metrů ode mě. Myslím si, že kdyby nebylo Jennifer, asi bychom šli dál," vylíčil hrdý Martin Skůra.

Jako první ho v té chvíli napadlo, že je žena mrtvá, jelikož nereagovala ani když na ní Jennifer dala packu. „Ležela tam a vůbec se nehýbala. Odvolal jsem fenku a začal s ní třást. Po chvíli na mě otočila hlavu. Spadl mi kámen srdce," popsal strážník.

Na místě se už nacházel také jeho kolega. Ten zůstal se ženou. Martin Skůra nasedl do auta a jel do města, kde počkal na záchranou službu, kterou společně s policisty zavedl zpět k pohřešované. „Bylo by velmi složité a zdlouhavé vysvětlovat jim, kde jsme. Když jsme dorazili, žena už komunikovala."

Na svou šikovnou fenku je její páníček právem velmi hrdý. „Dostala buřtíky a ještě jí další pochvaly a ovace čekají. Skutečně mi udělala obrovskou radost," dodal šťastný Martin Skůra.