„Hlavním cílem bylo snížit neukázněné a agresivní chování některých řidičů za volantem a tím počet dopravních nehod a přestupků," konstatovala mluvčí policie Jana Šteinerová.

Kladenští policisté se do uvedené akce zapojili ve třech dnech, Zkontrolovali celkem 370 motorových vozidel. Zjistili 117 dopravních přestupků, z nichž 111 vyřešili uložením blokové pokuty na místě, zbývajících šest přestupků oznámili správním orgánům. Na pokutách vybrali téměř pětačtyřicet tisíc korun.

„Policejní hlídky byly rozmístěny na vybraných pevných stanovištích po celém okrese, včetně pohyblivých motorizovaných hlídek. Do akce byl nasazen i speciální služební vůz Volkswagen Passat, který převážně monitoroval místní rychlostní komunikace. Vše se uskutečnilo v různých časových úsecích, a to nejen v denních, ale i v brzkých ranních a nočních hodinách," konstatovala mluvčí.

Přímo v Kladně byly policejní hlídky například v ulicích Slánská, Sportovců, C. Boudy, Vítězná, Pražská, Libušina a ČSA. Ve Slaném pak v ulicích Pražská a Dukelských hrdinů. „Dále bylo možné policisty potkat v Brandýsku, Libušíně, Smečně, Unhošti, Tuřanech, Stehelčevsi, Stochově, Kačici, Lotouši, Tuchlovicích, Žilině, Hřebči a Svinařově," vyjmenovala Jana Šteinerová.

Akce se na Kladensku a Slánsku zúčastnilo celkem čtyřiašedesát policistů.