Rozsáhlý požár zasáhl halu s autodíly, sklad olejů a další přilehlé prostory. "Jedná se o komplex budov, takže se snažíme, aby se požár nerozšířil na další skladovací halu," uvedl z místa zásahu mluvčí středočeských hasičů Dominik Pěnička s tím, že nikdo nebyl zraněn.

Hořet začalo ve čtvrtek po poledni:

Krátce po půl druhé hasiči oznámili, že na místě dochází k redukci zasahujících jednotek a snížení požárního stupně ze zvláštního na třetí. U události zasahovalo přes sto hasičů.

"Máme lokalizaci. Požár je pod kontrolou a dále se nešíří. Firma, v jejímž areálu požár vypukl, zajistila pro zasahující hasiče stravu. Jednotka předurčená na ochranu obyvatelstva zase zázemí," informovali hasiči pár minut po 14. hodině.

Kolem 15.30 hodin byl požární poplachový stupeň snížen na druhý a další jednotky se vrátily na své základny. Video z dronu ukazuje, jak náročné bylo pro hasiče chránit okolní budovy.

S plameny bojovalo přes dvacet jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Zásah probíhal v dýchací technice a hasiči používali k hašení také pěnu.

V souvislosti se zásahem byla doprava v Kročehlavech na několika místěch omezená. Neprůjezdné byly ulice Železničářů a Na Kovárně. Dopravu pomáhali řídit také kladenští strážníci.

close Ulice Na Kovárně a Železničářů jsou zcela uzavřeny. info Zdroj: Deník/ Kateřina Nič Husárová zoom_in Ulice Na Kovárně a Železničářů jsou zcela uzavřeny.

"Naše hlídky jsou na místě od samého začátku a usměrňují dopravu v okolí zásahu. Některé ulice bylo nutné uzavřít podle potřeb požární techniky. Kolegové spolupracují s policisty i hasiči," popsala mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová.