Souvislá kolona se vytvořila od 13. kilometru až ke sjezdu na Benešov na 21. kilometru – a následně se podle informací policie protáhla až na dálniční kilometr 22,9. Na vině je dopravní omezení spojené s pracemi silničářů za sjezdem z dálnice na Říčany kvůli rekonstrukci kruhového objezdu v Modleticích.

V souvislosti se stojící dálnicí se rychle ucpaly i silnice nižších tříd na Říčansku i Strančicku. Nájezd na hlavní tah II/101 ještě ztížilo vyšetřování střetu dvou osobních aut na modletickém kruhovém objezdu; naštěstí se obešel bez zranění. Jízdu po II/101 navíc komplikovala další nehoda v Říčanech, a to také na rondelu: na kruhové křižovatce s ulicí Rooseveltova se srazily nákladní a osobní auto.

Takzvaně zasekaná, jak zhodnotil řidič Petr, byla i objízdná trasa po staré benešovské přes Jesenici. Pochválil však chytrou navigaci v mobilu, která vyhodnocuje údaje o aktuálním provoz včetně dat o jízdě ostatních uživatelů a hledá nejvhodnější alternativu. „Protáhla mě sice obytnými zónami a po obslužných silničkách Pražského okruhu, vhodných spíš tak pro vyjížďky na kole, ale jelo se,“ pochválil.

Komplikovanější než jindy byl ranní příjezd do Prahy po dálnicích i z některých dalších směrů. Někde se kolony tvořily jen vlivem hustého provozu, na D7 ale měla zdržení na svědomí hromadná nehoda u sjezdu na Buštěhrad, Lidice a Kladno. Na dálničním kilometru 6,6 se v levém jízdním pruhu střetlo pět osobních aut mířících od Slaného na Prahu; naštěstí bez újmy na zdraví. Bouralo se také na dálnici D10 – jednak na kruhovém objezdu u dálničního nájezdu v Mladé Boleslavi, jednak na 13. kilometru dálnice na úrovni Staré Boleslavi.