„Řidič osobního vozidla tovární značky Lexus při jízdě po silnici číslo III/0073 ve směru jízdy od obce Jeneč nerespektoval výstražné zvukové a světelné znamení u železničního přejezdu,“ konstatovala.

Zda šlo o důsledek nepozornosti, nebo si šofér myslel, že zvládne přejet, už tento 27letý cizinec nikomu nepoví. Utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. Dvě jeho spolujezdkyně transportovali záchranáři do nemocnice: 33letou, která byla v kritickém stavu, vrtulníkem – a 24letou v sanitce.

V motorovém voze jedoucím ve směru Středokluky – Hostivice seděli strojvedoucí a tři cestující. Nikomu z nich se nic nestalo. Strojvůdce se následně podrobil dechové zkoušce – s negativním výsledkem. Odpověď, zda nepil řidič auta, má poskytnout pitva.

„Dopravní nehoda je nadále v šetření,“ upozornila Šteinerová, že ještě není na místě dělat předčasné závěry. Jisté je, že hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 225 tisíc korun – z toho 150 tisíc na vlaku a 75 tisíc je škoda vniklá společnosti vlastnící auto. Silnice i železniční trať zůstaly uzavřeny bezmála šest hodin. Provoz byl obnoven až před desátou večer.