Nehoda se stala dopoledne na mostu v lokalitě zvané Na šestém v Kladně-Dubí. Disciplína zněla - Každá dvojice má k dispozici jedno lano, na kterém bude postupně lézt. Pro každého končí úkol v okamžiku, kdy se dotkne mostu. Poté ho organizátor spustí zpět dolů a leze druhý z dvojice. 

Závodník spadl v okamžiku, kdy zadání splnil a měl být spuštěn dolů.  "Muž byl po pádu při vědomí a se záchranáři komunikoval. Lékař pacienta vyšetřil, zahájil léčbu a podal léky na tlumení bolesti. S podezřením na úraz pánve, byl muž přepraven vrtulníkem do střešovické nemocnice v Praze," uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Vojtová. 

Úkol byl pro ostatní závodníky okamžitě zrušen. Pořadatelé se o stavu zraněného pravidelně informují. 

"Podle posledních zpráv nemá muž nic zlomeného. Jak řekl druhý z týmu, je spíše otlučený. Ovšem v nemocnici si ho nechají na pozorování," uvedla za pořadatele Michaela Štáfková ze Sportovních areálů města Kladna. 

Stanoviště obsluhovali lidé vyškolení pro lanové aktivity. Každý závodník se před úkolem musel vybavit potřebnými věcmi pro výstup na laně. 

"Byl dvakrát jištěný, bohužel selhalo lezecké vybavení. V okamžiku, kdy měl být spuštěn dolů, prasklo zařízení, které měl organizátor připevněné na těle. Provaz sice zachytil, ale neměl šanci ho udržet, jen si popálil dlaně, jak se mladíka snažil zachránit," dodala Štáfková.

Podle aktuálních informací by měl být muž brzy puštěn z nemocnice domů. 

Jedná se již o šestý závod Přežít Kladno. Toto je první vážnější nehoda. Každý závodník před startem vždy podepíše, že jede na vlastní nebezpečí.