Městská policie Kladno začne od zítřka opět měřit rychlost projíždějících vozidel. Ovšem jen od křižovatky ulic Petra Bezruče a Cyrila Boudy po světelnou křižovatku u Kokosu na Sítné. Důvodem je, že dopravní značení, které musí strážníci na úsek s měřením umístit, není nijak jednoduché kvůli jeho rozměrům a hmotnosti převážet jinam.

Městská policie Kladno přestala vzhledem k platnosti nového zákona měřit rychlost vozidel na začátku roku. Provádět tuto činnost totiž může jen v místech schválených republikovou policií a označených příslušnými dopravními značkami. Dosud však nebylo legislativně ošetřeno jak má toto značení vypadat. Vedení magistrátu se obávalo hrozby sankcí.

„Poté, co jsme přestali rychlost měřit, vzrostl počet řidičů překračujících rychlost trojnásobně. Musíme proto naše občany proti nezodpovědným šoférům chránit,“ uvedl kladenský primátor Dan Jiránek. Jím zveřejněné údaje vyplývají ze statistiky zařízení takzvaného úsekového měření, které strážníci po Novém roce neodpojili, ale rychle jedoucí řidiče finančně nepostihovali. Podle primátora je tak částka vybraná v prvním čtvrtletí letošního roku na pokutách o více než jeden milion korun nižší než loni.

Strážníci už mají k dispozici jeden pár schválených značek označujících úsek měření. „Cedule jsou ale tak těžké a velké, že se nevejdou ani do služební dodávky. Potřebovali bychom, aby se legislativně zmenšily jejich rozměry,“ uvedl ředitel Městské policie Kladno Stanislav Procházka.

Strážníci sice mají vybraná a policií schválená místa, kde mohou měřit rychlost, ale přijde jim to trochu zbytečné. Na označeném úseku totiž řidiči zpomalí a po jeho projetí opět sešlápnou plyn. „Takové měření nemá žádný smysl a budeme se proto ve větší míře věnovat jiným a také potřebným činnostem,“ dodal Procházka.