Do jeho automobilu podle slov Filipové narazil jiný vůz. Jeho volkswagen trefila v ulici Sportovců mazda, jejíž řidič nedodržel bezpečnou vzdálenost. Tak ostatně o banální bouračce, jež pořádně rozvířila vody kladenské politiky, hovořila i mluvčí policie. Pokutu za způsobení nehody dostal řidič mazdy.

Je to verze, kterou Hanes potvrzuje. „Stal jsem se účastníkem nehody, kterou jsem nezavinil,“ konstatoval. „Vzhledem k okolnostem, které nehodu provázely, jsem zazmatkoval a odmítl odběr krve, čímž jsem se pravděpodobně dopustil přestupku, za což se omlouvám,“ doplnil.

Nabízí tak jiné vysvětlení ke zvěstem, které se v souvislosti s jeho osobou a aktuálním místem uložení jeho řidičáku ve městě objevily. A ty pro něj nejsou zrovna lichotivé. Pokud se šofér na výzvu policistů odmítne podrobit odběru biologického materiálu, nelze se divit, že se vyrojí spekulace a dohady o tom, v jakém stavu asi řídil.

A také o tom, že nejspíš moc dobře ví, jak se díky menšímu postihu vyhnout hrozbě daleko citelnější sankce… Však se také po Kladně povídá něco o pozitivním výsledku orientačního cestu na drogy provedeného poté, co dechové zkoušky byly u obou řidičů negativní.

Mluvčí Filipová však připomíná zcela jiné souvislosti: existují svědectví, že 36letý Hanes a jeho rodina byli sledováni – po delší dobu – a to si je možné dávat do souvislosti i s tím, že Kladno na svém území nedávno zakázalo hazard.

„Protože existují důvodné obavy, že šlo o předem připravenou akci, kdy za nehodou stál člověk spojený se zájmovými skupinami, budou zjištění, která jsou nyní k dispozici, předána státnímu zastupitelství,“ uvedla Filipová. „Nehodou se zabývají příslušné orgány, radnice bude postupovat v souladu s platnou legislativou,“ konstatovala mluvčí.

Hanes dále uvedl, že o tom, co se stalo, informoval „úzký okruh kolegů“ bezprostředně po nehodě. Naznačil současně, že má pocit, že stát by se mohlo ještě něco dalšího. „Mám obavy a indicie, že řízené akce proti mojí osobě a současnému vedení města Kladno budou pokračovat,“ konstatoval.

A o variantě mafiánských praktik promluvil ještě víc natvrdo. „Nechci řešit, kdo za tím stojí, byť se nabízí bývalé vedení radnice – a s nimi spojená lobby provozovatelů heren,“ prohlásil. Více však nepoví ani nenapoví; chce prý žít klidný život.

„Na žádost lidí, kteří zajišťují moji bezpečnost, v tuto chvíli nemohu poskytnout žádné další informace," naznačil radní, že ho hlídá ochranka. Nicméně to, co už řekl, je dost výbušné na to, aby to v Kladně dokázalo vyvolat pořádný bengál.