Lotouš

Policisté dopravního inspektorátu měli od rána plné ruce práce. K jedné z nehod vyjížděli na silnici I/7, kde se u Lotouše srazila dvě osobní vozidla. Jak potvrdila mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová, nehoda se obešla bez zranění. Ani hasiči zde nezasahovali.

Buštěhrad

Další ranní nehoda se stala krátce před sedmou hodinou u buštěhradského vodojemu nedaleko nového kruhového objezdu. „Srazily se tam osobní a nákladní vozidlo. Na místo vyjížděli hasiči z Kladna, kteří provedli na autech protipožární opatření a úklid silnice. Hasiči nějakou dobu dokonce řídili kyvadlově dopravu, než dorazili policisté, kteří byli u jiného případu. Jedno auto pomáhali hasiči naložit na odtah a druhé odjelo po vlastní ose. Z místa odjeli krátce před desátou hodinou,“ řekl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. „Při nehodě utrpěla jedna žena lehké poranění hrudníku, a po ošetření byla převezena do kladenské nemocnice, dodala mluvčí záchranky.

Kladno

V 7:50 hodin se zkomplikovala dopravní situace u bývalé kablovky v Průmyslové ulici v Kladně. Zde se srazil malý osobák s polským kamionem, přičemž uniklo několik set litrů nafty, která zaplavila ulici.  Třiačtyřicetiletý Robert, řidič peugeotu, měl štěstí a jak sám řekl, ve středu 10.10. se podruhé narodil, a to v den svých skutečných narozenin. „Jel jsem ve směru na Švermov. Před zatáčkou jsem se vyhýbal autu s přívěsným vozíkem zaparkovanému u krajnice. Vyneslo mě to do protisměru a už se proti mně řítil kamion. Vrazil jsem do něj z boku a prorazil mu nádrž. Kdybych byl vjel pod návěs, asi bylo po mně,“ řekl muž z Kladna.

Na místě vypomáhal kromě hasičů městský podnik služeb a přijeli i pracovníci z odboru životního prostředí, jelikož část pohonných hmot se mohla dostat i do kanalizace.

„Úniku nafty bylo následně zamezeno a pohonné hmoty přečerpány do jiné nádrže,“ řekl Ladislav Holomčík. Podle jeho slov byli přivoláni na pomoc i silničáři. Zbytek pohonných hmot byl zasypán na vozovce sorbentem a ta následně uklizena. Jak dodala mluvčí kladenských policistů Michaela Nováková, silnice v Průmyslové ulici byla po nehodě na několik hodin uzavřena.

Ve středu dopoledne se v okrese staly i další nehody, ale jelikož se jednalo spíše o „ťukance“, někteří řidiči se na místě vzájemně domluvili pouze prostřednictví europrotokolu.