Podle prvotních informací se nehoda obešla bez zranění a kamion sjel mimo komunikaci. Asi hodinu po nehodě tedy nebránil provozu, ovšem poté musela být silnice kvůli jeho vyprošťování zcela uzavřena. Ve směru na Prahu odklánla policie dopravu přes Žerotín do Hořešoviček a následně Hořešovic. Řidiči jedoucí směrem na Chomutov museli přes Klobuky, Kokovice, Úherce a poté na Panenský Týnec. 

"Policisté provedli u sedmačtyřicetiletého řidiče dechovou zkoušku, která byla s negativním výsledkem. Vzniklá škoda na nákladním vozidle s přívěsem byla předběžně vyčíslena na zhruba 300 tisíc korun. Po dobu šetření a vyprošťování havarovaného vozidla za pomoci speciální hasičské techniky je pozemní komunikace v těchto místech plně uzavřena a policisté provádí odklon dopravy. V tuto chvíli byla uzávěra od obcí Třebíz a Žerotín předběžně odhadnuta na šest hodin," uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová. 

Havarovaný vůz nyní vyprošťují hasiči pomocí speciální techniky. "Na místo bylo povoláno druhé vyprošťovací vozidlo, jelikož jedním nelze kamion vyndat. Bylo potřeba zajistit více úchytů. Jakmile se nám vůz podařilo laicky řečeno postavit na kola, přebrala si ho odtahová služba," vyjádřila se Kladenskému deníku mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Nehoda se stala jen pár kilometrů od středeční velké havárie školního autobusu u Panenského Týnce. Čtyři děti a tři dospělí utrpěli vážné zranění, další desítky dětí byly zraněny lehce.