Automobil jedoucí před sanitou totiž náhle změnil směr jízdy a odbočil vlevo do sadů za Slaným. Tímto manévrem vytlačil sanitku ze silnice a ta následně skončila převrácená na boku. Posádce se naštěstí nic nestalo, ale vůz nemohl pokračovat v cestě. Bylo třeba okamžitě poslat druhý k záchraně pacienta.

„Prakticky minutu po nehodě jsme vyslali do terénu další sanitu ze Slaného. Po celou dobu přitom prováděla dispečerka telefonem asistovanou resuscitaci bezvládného muže ve Zvoleněvsi. Druhá sanita vyjela sice bez lékaře, ale ten si na místě nehody prvního vozu přisedl.

K postiženému pacientovi přijeli tedy pouze s minimální časovou prodlevou,“ uvedl Kladenskému deníku ředitel Záchranné služby Středočeského kraje Martin Houdek. Lékař, který dorazil po chvíli k pacientovi do Zvoleněvsi, už bohužel konstatoval pouze jeho smrt.

Podle vyjádření zdravotníků ale s největší pravděpodobností zdržení záchranářů kvůli nehodě nemělo přímý vliv na úmrtí pacienta. „Jeho zdravotní stav byl natolik závažný, že by se ho už zřejmě nepodařilo oživit ani profesionálům,“ doplnil ředitel středočeské záchranky Martin Houdek.

Přivolaní policisté na místě nehody uložili řidiči vozidla, který ji zavinil, blokovou pokutu. Protože nevznikla žádná větší škoda a nikdo nebyl zraněn, podle mluvčí kladenských policistů Michaely Novákové nebyl proto shledán důvod se dále případem zabývat. Sláští hasiči provedli v místě protipožární opatření.