K prvnímu střetu došlo na silnici I/7 u čerpací stanice Shell ve 12.20 hodin. Jeden z osobních vozů jel ve směru od Slaného na Prahu. Ve stejnou chvíli jel v protisměru další automobil. Jeden z řidičů se i přes zákaz rozhodl odbočit k čerpací stanici Shell. Poté se obě auta srazila. Jeden z automobilů pak náraz odmrštil na vedlejší komunikaci k totemu s cenami pohonných hmot.

Podle mluvčí středočeských záchranářů Moniky Novákové byli tři lidé lehce zraněni. „Dva pacienty převezla sanitka na ošetření do kladenské nemocnice a jednoho do slánské,“ dodala mluvčí záchranky.

Jak doplnila policejní mluvčí Michaela Richterová, provedené dechové zkoušky na alkohol byly u obou řidičů s negativním výsledkem, ovšem pětadvacetiletý řidič jednoho z vozidel měl pozitivní test na drogy, konkrétně amfetamin/metamfetamin. „Řidič s pozitivním testem na drogy byl převezen i na odběr krve,“ dodala policistka.

Na místě zasahovali zloničtí hasiči, kteří provedli protipožární opatření a úklid vozovky. Nepojízdná auta odvezla z místa odtahová služba. Až do odklizení následků kolize regulovali dopravu v místě policisté.

Sobtoní nehoda u Slaného u čerpací stanice Shell | Video: Deník/Kateřina Nič Husárová

Druhá nehoda se stala jen o dvacet minut později ve 12:40 hodin na výpadovce ze Slaného na Prahu. Služební dodávka se sklápěčkou jedoucí od Prahy odbočovala ve směru na Drnov, když do ní ve stejné chvíli narazilo tmavé osobní vozidlo značky Audi.

„U obou řidičů byly provedeny dechové zkoušky na alkohol. U třiadvacetiletého řidiče vozidla tovární značky Audi byla dechová zkouška pozitivní a přístroj naměřil 1,8 promile alkoholu v dechu,“ uzavřela policistka. Při nehodě byl zraněn spolujezdec z vozidla Audi. „Muž utrpěl zranění ruky a na ošetření byl sanitkou převezen do slánské nemocnice,“ dodala mluvčí záchranky Monika Nováková.

Kromě policistů a zdravotníků zasahovali u nehody také slánští hasiči, kteří zajistili protipožární opatření a pomáhali regulovat dopravu.