Jak sdělil Kladenskému deníku řidič osobního automobilu, které důchodce srazilo, v inkriminovanou dobu jel ve směru na Prahu, přičemž na horizontu ho v danou chvíli oslňovalo slunce a ve stejný okamžik ho při jízdě ohrozilo auto jedoucí v protisměru, které vybočilo ze svého pruhu.

„Patrně se řidič protijedoucího auta něčemu vyhýbal. Snažil jsem se proto zabránit střetu, uhnul jsem ke krajnici, ale tam šel bohužel člověk, kterého jsem zachytil pravým blatníkem. Bylo to hrozné a jsem rád, že pán nehodu přežil,“ řekl otřesený řidič z Kladenska. Případ si k došetření převzali dopravní policisté. Alkohol byl u řidiče Dacie i u chodce vyloučen dechovou zkouškou.

Nehoda na silnici v Luníkově.
Náklaďák se v Luníkově srazil s osobním autem, zranili se tři lidé

Kvůli tomu, že na Pražském předměstí, na samém okraji města za železničním přejezdem, je poměrně velké množství firem a prodejen a přitom zde není vůbec žádný chodník, pěší se musejí pohybovat pokaždé pouze při krajnici. 

Výzva policie
"Policie vyzývá řidiče a jejich spolujezdce, kteří projížděli tímto úsekem v Pražské ulici ve Slaném za železničním přejezdem a spatřili střet osobního vozidla značky Dacia bílé barvy s chodcem, aby poskytli informace na policejní služebnu kladenského dopravního inspektorátu v Havířské ulici nebo na telefonní čísla 974 873 255, 702 207 630 nebo na linku 158. Policie vyzývá především řidiče osobního vozidla Škoda Fabia, modré barvy, který tímto úsekem projížděl, aby poskytl své svědectví a dopomohl při šetření této dopravní nehody," vyzvala veřejnost ke spolupráci kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.