,,Viník nehody jeobviněný z trestného činuohrožení pod vlivem návykové látky,“ řekla mluvčí kladenské policie Michaela Nováková. Rozbory krve totiž ukázaly, že Slezáček v době nehody řídil s více než jedním promile alkoholu.

Podle informací Deníku se moderátor mělv úterý 22. prosince dostavit na policii již podruhé k výslechu, kam ale nepřišel. Pokaždé seřádně omluvil.

Moderátor byl původně podezřelý z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. V letech 2006–2007 totiž nesměl usednout za volant automobilu. Trest mu sice již vypršel, ale Slezáček nebyl od té doby schopný si doklady vyzvednout na úřadě, kde byly uloženy.

Bořek Slezáček v červenci letošního roku nezvládl řízení, dostal se na komunikaci R7 mimo vozovku a jeho zdemolovaný automobil skončil na střeše. Tuto havárii viděl řidič vozidla Škoda Octavia, jenž se vydal na pomoc moderátorovi a jeho matce, která v autě také seděla.

Do stojící octavie ale naneštěstí vzápětí narazil sedmatřicetiletý řidič modré mazdy. Ve vozidle se kromě něj nacházely ještě dvě ženy a sedmiletá holčička. Záchranáři tehdy do nemocnice transportovali celkem čtyři zraněné osoby včetně malé dívenky a Slezáčkovy matky.

Více se dočtete ZDEa ZDE.