Řidič osobního vozidla nezvládl řízení, s autempřeletěl svodidla a zřítil se mezi stromy z náspu u silnice, které zčásti polámal a skončil v nedalekém poli.Zranění, která utrpěl, se bohužel neslučovala se životem.

Na místě zasahovali jako první kladenští hasiči, dále záchranáři ipolicie.

"Nehoda nám byla nahlášena krátce po třinácté hodině. Auto tmavé barvy vyletělo ze silnice, přetočilo se na střechu a skončilo mimo vozovku v poli. Hasiči jeli k vyproštění, ale řidič už byl bohužel na místě mrtvý, pocházel z Karlovarska," uvedla mluvčí kladenských hasičů Lenka Kostková.

"Krátce po třinácté hodině vyjížděli policisté k dopravní havárii na silnici 1/6 Praha – Karlovy Vary (na 19 km) poblíž obce Družec. Třiatřicetiletý řidič osobního vozidla BMW byl na místě mrtev, poté co vozidlo sjelo ze silnice a převrátilo se na poli na střechu,“ uvedla kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Podle obyvatel sousední obce Doksy se podobná událost stala ve stejném úseku již nejméně potřetí za půl roku.

"Neřekla bych, že to v místě vynáší, ale nejsou tam svodidla a jestliže někdo jede při dešti rychle, zkrátka ho to vyhodí ven. Je velké štěstí, že při tom nesmetl na silnici nikoho dalšího," uvedla dvaatřicetiletá Jana z Doks.

Kateřina Husárová, Matěj Říha