U železničního přejezdu za ulicí Třebízského ve Slaném stojí brzy ráno kousek od kolejiště žena. Z dálky se k ní přibližuje osobní vlak. V momentu, kdy už je téměř u ní, žena vkročí na koleje a je jím sražena.

Přesně tak popsal událost, která se stala v dnes ve 4.25 hodin strojvedoucí vlaku jedoucího ze Slaného do Loun, který ukončil život zatím neznámé ženy.

Jak řekla Kladenskému deníku policejní mluvčí Jana Dětská, policie prověřuje i variantu sebevraždy. „Výpověď strojvedoucího tomu nasvědčuje,“ uvedla tisková mluvčí.

Sražená utrpěla vážný úraz hlavy. Záchranáři jí přes veškerou snahu nedokázali pomoci. „Žena po příjezdu rychlé záchranné služby nejevila známky života. Byla tedy zahájena dlouhodobá resuscitace, ale ženu se nepodařilo oživit. Lékař tedy konstatoval smrt,“ uvedla mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

Případem se nyní také zabývá drážní inspekce. Provoz na trati byl přerušen až do 6.50 hodin. České dráhy zajistily pro cestující náhradní autobusovou dopravu v obou směrech.

Pád muže z 9. patra

Několik hodin před událostí na železnici vyjížděli záchranáři také do Kladna, kde z devátého patra panelového domu vyskočil nebo vypadl muž. Ten utrpěl mnohočetná poranění neslučitelná se životem.

„Lékař po příjezdu konstatoval smrt,“ řekla Janečková. Případem se zabývá také kladenská policie. Není jasné, zda muž spáchal sebevraždu či se jednalo o nešťastnou náhodou.