Nezajištěné dodávkové vozidlo s uzenářskými výrobky se totiž začalo nekontrolovaně řítit pozadu ulicí, avšak bez řidiče. Jen díky obrovské duchapřítomnosti strážníka, jenž stál opodál, se tragický scénář nenaplnil.

Několikatunový nekontrolovatelný kolos totiž dokázal strážník Luboš Cimrman zastavit a zabránit tak katastrofě. Představa neštěstí, které se mohlo odehrát, je o to děsivější, že místem procházejí denně desítky dětí a studentů do nedalekých škol.

„Hlídal jsem na přechodu pro chodce a po osmé hodině byl již na odchodu. Najednou vidím, jak kolem mě projíždí auto s otevřenou bočnicí chladicího boxu. Volal jsem na řidiče do kabiny, ať si zavře dveře, ten ale v kabině chyběl.

Víc jsem nečekal, v momentě oběhl vůz zpředu, abych naskočil za volant. Auto jelo pozadu poměrně rychle a řítilo se do výlohy obchodu na protějším chodníku. Skočil jsem na sedačku, dupl na brzdu a pak zatáhl i ruční,“ popsal vyostřenou ranní příhodu slánský strážník Luboš Cimrman.

Díky své pohotovosti, odvaze a zřejmě i dvanáctileté zkušenosti řidiče kamionu, dokázal to, co nikdo jiný ve stejné chvíli.

Málokoho by totiž napadlo, že řidič není v kabině, nýbrž v chladicím boxu vozu a auto tudíž ujíždí neřízeně i s ním. Po bleskovém zásahu strážníka šťastný a vylekaný řidič dodávky za záchranu vozu poděkoval.

O tom, že strážník Cimrman je skutečně mužem na svém místě, svědčí kromě této příhody i jeho jiný zážitek při výkonu služby, když například s kolegou zachraňovali skokana ze Slánské hory.

Přesto se muž za hrdinu nepovažuje a stejně instinktivně by prý zareagoval kdykoli. Z pohledu svědka včerejší události ale přece jen může být o hrdinském činu řeč.

„Šel jsem po chodníku o kousek dál se psem a už na dálku viděl, jak se auto řítí z kopce Lázeňskou ulicí a spatřil strážníka, jak se ho pokouší zastavit. Kdyby mu manévr nevyšel, mohla mu dodávka přejet nohy nebo se stát cokoli horšího. Být to o chvíli dříve, tak tudy šly děti.

Je tu i celkem hustý provoz a odnesla by to přinejmenším výloha protilehlého obchodu. Ten člověk určitě zaslouží pochvalu, protože dělal více než jen svoji práci,“ řekl Roman Kovář ml. ze Slaného.