Návštěva bývalého skateparku v Kladně mohla v úterý v podvečer stát život teprve čtrnáctiletého chlapce. Z unibuňky v nezabezpečeném areálu soukromého majitele na něj spadla střecha. Nehodu naštěstí odnesl jen se zlomenou nohou.

„Kolem 18. hodiny jsme byli voláni do ulice Milady Horákové v Kladně, kde spadlá stříška objektu zlomila chlapci dolní končetinu. Po prvotním ošetření byl pacient převezen na úrazovou ambulanci kladenské nemocnice,“ sdělila mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková. Případem se zabývá kladenská policie.

„Šetřením bylo zjištěno, že v areálu chybí vstupní brána a pozemek tedy není dostatečně zajištěn před cizím vniknutím. V době nehody tu podle výpovědi svědků byla sedmičlenná skupinka nezletilých a mladistvých. Ti tvrdili, že u unibuňky pouze seděli, zavál vítr a ten stříšku shodil,“ popsala mluvčí kladenského policejního ředitelství Michaela Nováková.

Chlapec by měl být hospitalizován asi tři týdny, protože utrpěl těžkou újmu na zdraví. „Případ prošetřujeme jako podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti,“ dodala Nováková.

Areál bývalého skateparku je nyní v rukou soukromého majitele, kterému ho prodal vlastník pozemků Tělovýchovná jednota Sokol Kladno koncem minulého léta. Město tehdy tvrdilo, že tělovýchovná jednota tak učinila bez jeho vědomí, a to i přesto, že s ní mělo sepsanou smlouvu o pronájmu.
Od té doby tedy žádné podobné místo pro vyžití skateboardistů v Kladně není a pravděpodobně i proto sem milovníci tohoto sportu stále chodili. Po nehodě je tedy více než jasné, že podobné zařízení jako býval skatepark ve městě chybí.

Přitom překážky nebo areály tohoto typu jsou i v mnohem menších městech než je Kladno. Místním skateboardistům se snad po roce blýská na lepší časy.

„V rámci integrovaného plánu rozvoje města se chystá i výstavba nové haly pro netradiční sporty. Mělo by tu být zázemí pro hokejbal, bouldering i skateboarding. Hala bude krytá kvůli předpokládanému hluku a pokud vše půjde dobře, s její výstavbou by se mělo začít do roka. Stát by měla nedaleko budovy bývaléhoGDM na Sítné. Je to součást projektů, na něž město čerpá dotace z Evropské unie,“ uvedl mluvčí Magistrátu města Kladna Libor Kasík.