Šokovaný ředitel školy a jeho zástupkyně slyšeli obrovskou ránu, když se letitý strom rozlomil a zřítil na tři zaparkovaná vozidla.

„Moje zástupkyně paní Budilová vyběhla vyděšená před školu. Báli jsme se, jestli se nikomu nic nestalo. Naštěstí tam v tu dobu žádné dítě nebylo, ale měli jsme velký strach. Budu velice rád, když se provede průzkum zbývajících dřevin, protože se většinou dělá opatření, až když se něco ošklivého stane,“ uvedl ředitel slánské ZUŠ Martin Carvan.

Jak potvrdil, při odchodu do nedaleké jídelny pokaždé přechází na protilehlý chodník. „Větve jsou rozrostlé, takže pod stromy raději nechodíme. Podle mě by bylo zapotřebí je přinejmenším prořezat,“ doplnil ředitel.

Stejně jako ostatní svědci události měl na vlastní oči možnost poznat, že javor, jenž byl nejméně padesát let starý, měl kmen značně vyhnilý.
„Nejdřív šok a pak zlost. Když si přestavím, že moje dcera tudy jen před chvílí prošla a co se mohlo stát, je mi špatně. Úředníci na životním prostředí sice nechají ve Slaném kácet kdejaké stromy, ale na nejfrekventovanějším místě před hudebkou, kudy prochází desítky dětí, sportovců nebo návštěvy do nemocnice je zkrátka nechají bez povšimnutí,“ řekl otec jedenáctileté Jany ze Slaného.

Nebezpečí si sice uvědomil krátce po události i slánský místostarosta Jaroslav Hložek, přesto úřednice obhájil slovy, že dendrologický průzkum není levná záležitost a v silách města není prověřit všechny stromy najednou. „Po bitvě je každý generál, přesto stromy tohoto stáří ve městě prověříme,“ vyjádřil se místostarosta. Na místě nehody zasahovali policisté a slánští hasiči, kteří následky odklidili.