Nehoda se odehrála na silnici 236 kolem půl páté ráno. Jezdec na elektroloběžce mířil od Smečna na Kačici, když došlo ke střetu. Podle předběžných informací od policie zřejmě na sobě neměl reflexní prvky ani helmu a řidič autobusu jej nejspíše přehlédl. Muž po střetu s autobusem spadl do příkopu.

Resuscitace po telefonu 

Podle mluvčí středočeské záchranky Moniky Novákové utrpěl muž mnohočetná poranění hrudníku. „Naše operační středisko zahájilo telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci s lidmi na místě, v té pak pokračovaly naše posádky, muži podaly nezbytné léky. Bohužel i přes snahu všech muž svým zraněním na místě podlehl,“ potvrdila mluvčí.

Ilustrační foto.
Druhá smrt na kolejích během víkendu. Za Kladnem našli u trati mrtvou ženu

Jako první prováděli oživovací pokusy u koloběžkáře hasiči ze Slaného a Stochova.

Mluvčí policie Michaela Richterová doplnila, že byla nařízena soudní pitva a událostí se dále zabývají kriminalisté. „Příčiny, okolnosti a míra zavinění nehody jsou nyní předmětem vyšetřování,“ doplnila.

V autobusu v době nehody nebyli žádní cestující, řidič vyvázl bez zranění.

Místo nehody zadokumentovaly drony. Hasiči místo osvětlovali až do ukončení vyšetřování nehody. Zhruba po hodině se vrátili na základnu.

Ředitel ČSAD: Řidiči dáváme psychickou podporu

Jak zjistil Deník, autobus byl kladenského dopravce. Jednalo se o manipulační jízdu, kdy řidič přistavoval autobus z Kladna do Stochova na začátek linky. „S řidičem autobusu hovoříme a dáváme mu psychickou podporu. Podle indicií, které máme, nemohl muže na koloběžce vidět. U autobusu došlo k částečnému poškození přední části. Škody ještě nemáme vyčíslené,“ potvrdil ředitel kladenské ČSAD MHD Ludomír Landa.