K nejvážnějšímu čelnímu střetu dvou aut došlo v úterý v půl desáté dopoledne u Velké Dobré. "Tři středně těžce zranění lidé byli převezeni sanitou do kladenské nemocnice," uvedla mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková.

Policejní mluvčí Michaela Richterová doplnila, že nehoda je stále ještě v šetření, přičemž pravděpodobným viníkem srážky je jedenadvacetiletý řidič Škody Octavia, který se srazil s protijedoucí Škodou Kamiq. "Provedené dechové zkoušky na alkohol byly s negativním výsledkem," potvrdila policejní mluvčí.

Na místě nehody zasahovali kladenští hasiči, kteří zasypali uniklé provozní kapaliny a provedli protipožární opatření. Silnice byla v místě střetu uzavřena po zbytek dopoledne a dopravu po celou dobu regulovali U Zvonečku kladenští strážníci.

Téměř ve stejný čas se na Kladensku staly další dvě nehody. Dopravní havárie jednoho osobního vozu se stala před jedenáctou hodinou na 10. kilometru dálnice D7 ve směru na Prahu na úrovni obce Stehelčeves. Jedna zraněná osoba byla převezena do kladenské nemocnice na dovyšetření. "I zde byla provedená dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem," sdělila policejní mluvčí.

Ke třetí nehodě pak došlo na okraji Kladna, kde se srazila dvě osobní vozidla. "Nehoda si vyžádala lehká zranění tří osob, které byly k dovyšetření převezeny do nemocnice. I v tomto případě dechová zkouška na alkohol byla v pořádku s negativním výsledkem," uzavřela policejní mluvčí Richterová.