„Sanitka z Ústeckého kraje převážela pacienta s infarktem. Toho jsme po nehodě převzali do naší sanity a transportovali do pražské nemocnice. Dle mých informací se pacientovi ani posádce sanity nic vážného nestalo,“ potvrdila mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. „Vážně zraněnou ženu si převzal vrtulník letecké záchranné služby a přepravil ji do střešovické nemocnice,“ sdělila.

Na místo nehody byli voláni kromě zdravotníků i policisté a hasiči. „Ti provedli posyp a následný úklid provozních kapalin,“ řekla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. Provoz na silnici byl nějakou dobu po kolizi omezen a řízen kyvadlově.

“Policisté provedli u řidičů dechové zkoušky, které byly s negativním výsledkem. Alkohol byl na místě dopravní nehody vyloučen. Vlivem nárazu Volkswagenu a sanity došlo ještě ke střetu s jedním osobním vozidlem a k poškození nákladního vozidla. V těchto dvou vozidlech nebyl nikdo zraněn. Celkem vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na částku 200 tisíc korun. Co bylo příčinou dopravní nehody je nadále v šetření,“ řekla k události mluvčí policie Jana Šteinerová.