Pětašedesátiletý muž, jenž seděl za volantem vozidla, vyvázl bez zranění. Naopak sedmačtyřicetiletý motorkář byl ve vážném stavu transportován vrtulníkem do střešovické nemocnice. Po nárazu údajně letěl třicet metrů.

Jak řekla policejní mluvčí Jana Dětská, šofér osobního automobilu se plně nevěnoval řízení a ve směru od Slaného přejel do protisměru.

„Zde srazil motorkáře jedoucího od Velvar. U řidiče vozidla policisté provedli test na alkohol, který byl negativní,“ informovala krátce po nehodě mluvčí .
Podle informací Kladenského deníku chtěl řidič hyundaie nakoupit jahody ve stánku u vozovky. Na poslední chvíli proto zahnul doleva k odpočívadlu u obchodu a přejel tak plnou čáru. Od Vítova v ten moment vyjel motorkář, který ve stoupání a mírné zatáčce neměl šanci auto vidět.

Následovala rána. Vůz smetl motorku ze silnice. Její řidič byl katapultován do příkopu.

Přímým svědkem nehody se stal nájemce obchůdku s jahodami Martin Svoboda ze Slaného. Stánek s ovocem měl s přítelkyní pronajatý první den. Svoboda společně s partnerkou Ivanou Šedivou přispěchali motorkáři na pomoc jako první, společně s majitelem vítovských sadů.

„Slyšeli jsme jen ránu. Vše viděl sadař. Nejprve jsme ale motorkáře nemohli vůbec najít. U motorky nebyl. Po chvíli jsme ho objevili v příkopu a motorka ležela v sadu několik desítek metrů od něj. Po nárazu totiž letěl vzduchem. Řidič byl při vědomí. Začal naříkat. Vyptávali jsme se ho, co mu je. Říkal, že necítí nohy, bolela ho žebra, ruku měl polámanou a ránu otevřenou. Nekrvácel, jelikož byl v šoku. Měl silniční motorku. Zavolali jsme záchrannou službu a až do jejího příjezdu jsme u zraněného čekali a snažili se s ním komunikovat. Volali jsme nejméně pětkrát. Měli jsme pocit, že to trvá věčnost, než přijedou. Pak už nás policisté od zraněného vyhnali,“ vylíčil Martin Svoboda.

K nehodě dodal i to, že řidiči hyundai, které motorku srazilo, se nic nestalo. „Pán měl ale hrozný šok z toho, co způsobil. Byl nešťastný. Plakal. Říkal, že je to jeho první nehoda,“ řekl prodavač Svoboda.

Autoři:Kateřina Husárová a Daniela Řečínská