Jak uvedla mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková, zraněni byli dva lidé. "Jeden pacient má mnohočetná poranění - úraz hlavy, hrudníku a pánve. Byl letecky transportován do Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Druhý pacient utrpěl tržnou ránu na hlavě. Byl převezen k dalšímu vyšetření do nemocnice ve Slaném," vyjádřila se Nováková. 

Podle policení mluvčí Michaely Richterové jela dodávka od Hobšovic. "Řidič dodávky nedal přednost a narazil do cisterny. Příčina nehody je stále v šetření," uvedla Richterová s tím, že obal cisterny nebyl naštěstí poškozen a nedošlo tak k úniku kyseliny.

"Řidič cisterny vyvázl bez zranění. Byla u něj provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. U řidiče dodávky nebylo možné zkoušku provést vzhledem k jeho zdravotnímu stavu. Byl nařízen odběr krve," informovala policejní mluvčí Michaela Richterová.

Cisterna převážela dvacet tisíc litrů kyseliny sírové. Vozidlo bylo natolik poškozeno, že nebylo schopné bezpečně odjet. "Vzhledem k tomu, že cisterna nebyla provozuschopná, byla událost oznámena vedení zahraniční firmy, která zajistila náhradní vozidlo na přečerpání kyseliny. Odhadovaný dojezd byl stanoven na devátou hodinu večerní. Po dohodě s policií uvedli hasiči cisternu do provizorního provozu, aby mohla přejet na slepou komunikaci ke Slanému, kde večer proběhne přečerpání obsahu. Vlastní převoz začal před půl pátou a konal se na zcela uzavřené trase za asistence obou složek," informoval Ladislav Holomčík z HZS Středočeského kraje.