Ti na místo podle nepotvrzených informací vyslali také evakuační autobus a po události prohledávali pomocí termokamery přilehlé pole, aby vyloučili, že někdo z účastníků v šoku neutekl.

Mluvčí policie

„Autobus s dvaceti cestujícími mířící na pražský Veleslavín vyjel mimo silnici a narazil svou přední částí do stromu, následně skočil v příkopu. Co bylo příčinou havárie je nadále v šetření. Jednou z možných verzí je nezvládnutí jízdy na namrzlé vozovce. Silnice je v místě nehody obousměrně uzavřena a zprovozněna by měla být v dopoledních hodinách. U zkušeného řidiče autobusu byla na místě provedena dechová zkouška, která byla s negativním výsledkem," řekla policejní mluvčí Prahy – západ Jana Dětská.

Mluvčí záchranářů

Podle mluvčí středočeských záchranářů Petry Effenbergerové byla u dvaapadesátileté ženy cestujícími prováděna telefonicky asistovaná neodkladná resuscitace, kterou ihned po svém příjezdu převzali na místě záchranáři. „I přes jejich maximální úsilí se jim však bohužel nepodařilo obnovit její vitální funkce.

Dalších sedm lidí bylo při kolizi vlivem nárazu zraněno lehce. Jednalo se zejména o poranění v obličeji, tržné rány, poranění nosu a podobně. Jedna osoba byla převezena k ošetření do kladenské nemocnice, zbylých šest zraněných do pražské nemocnice Motol," řekla Kladenskému deníku Petra Effenbergerová.

Ředitel ČSAD MHK Kladno

Na silnici u Středokluk havaroval linkový autobus A23 z Kolče do Prahy. Na zasněžené vozovce řidič ztratil vládu nad vozidlem, sjel mimo komunikaci a narazil do stromu. „Řidiči autobusu je 56 let, má 26 let praxe, nejprve jezdil na nákladní dopravě, nyní je řidičem autobusu. Je to bezproblémový zaměstnanec, byli jsme s ním až dosud spokojeni. Ve vozidle bylo po nehodě sedm lehce zraněných cestujících, včetně jednoho řidiče. Bohužel jedna cestující zemřela," řekl ředitel kladenské ČSAD MHD, Ludomír Landa.

„Ještě i teď ve čtvrt na deset dopoledne je na místě tragédie vozovka zasněžená a zledovatělá. Cestujícím byl poskytnutý náhradní autobus. Část trasy je zavřená, takže jsou zpoždění nejen na lince do Kolče, ale i na pražské lince," doplnil ředitel Landa.

Čtvrteční nehoda autobusu na Rakovnicku

Co se týká čtvrteční nehody na Rakovnicku, kolize autobosu, který se dopoledne převrátil do závěje shěhu u Mšeckých Žehrovic, vezl, kromě dalších pasažérů, také pět dětí. Jak potvrdila rakovnická policejní mluvčí Michaela Richterová, nikdo nebyl zraněn.

Tragédie z roku 1999 - 10 mrtvých

Začátek roku 1999 se podobně zapsal černým písmem do statistik. Druhého února se tehdy  rovněž u Středokluk stala tragická nehoda. Následky byly ještě mnohem horší než dnes.

Kladenský deník byl i tenkrát na místě. Přímo v autobusu zahynulo tehdy sedm lidí. Další dva zemřeli při převozu do nemocnice a jeden další člověk později v nemocnici.

Autobusem cestovala v osudný den i kladenská evangelická farářka. Díky tomu, že si po nastoupení do vozu posléze přesedla na jiné místo, zachránila si život. Z jejího původního sedadla zbyly po nehodě jen trosky.