"Že pohřešuje svého nevlastního otce, přišla dcera oznámit na obvodní oddělení Kladno-Kročehlavy v pondělí. Muž totiž nedorazil do práce a sháněl se po něm jeho zaměstnavatel. Mobilní telefon měl nedostupný a služební automobil byl zaparkovaný před jeho bydlištěm, " uvedla mluvčí Nováková. 

Pohřešovaný muž byl naposledy spatřen v pátek kolem 22. hodiny obsluhou v restauraci Hotel Kladno v době, kdy podnik už zavíral. "Byl v silně podnapilém stavu. Muž byl pravidelným návštěvníkem této restaurace," dodala mluvčí Nováková. 

Tělo nalezli ve vodě až kladenští kriminalisté, kteří v rámci pátrání po pohřešovaném, kontrolovali lokalitu starých Kročehlav.  

"Policisté měli vytipované lokality, kde by se muž mohl pohybovat a tato byla jedna z nich. Lékař na místě neshledal cizí zavinění, ovšem v případu byla nařízena pitva," řekla policejní mluvčí. 

Podle jednoho ze svědků se tělo ve vodě nacházelo už od neděle. "Chodím tu pravidelně venčit svého psa. Původně jsem myslel, že po hladině pluje černý pytel s odpadky. Jelikož sem často nepřizpůsobiví obyvatelé hází nepořádek a každou chvíli tu něco plave. Navíc se údajný pytel pohyboval daleko od břehu, čili to nikdo nemohl tušit, že je to lidské tělo," uvedl Tomáš Chramosta, který bydlí hned u rybníčku.  

Jak uvedla policejní mluvčí Nováková, nelze v tuto chvíli vyloučit, že tělo bylo ve vodě i několik dní. "To určí až nařízená pitva," uzavřela. 

"Bydlím zde čtrnáct let a za tu dobu už jsem párkrát takové případy zažil. Pamatuji se na poslední případ utopeného muže, který se zde stal. Ten se přímo na hrázi svlékl, úhledně si složil oblečení do komínku a skočil," doplnil Tomáš Chramosta.