Začala komplikovaná záchrana dvou osob, které se nedokázaly dostat ven. „Jednomu ze zraněných se podařilo postavit improvizované schodiště, po kterém vylezl nahoru. Ještě před příjezdem jednotky po tomto schodišti slezla lékařka záchranné služby společně s policistou. Hasiči pak za pomoci trojnožky a improvizovaného kladkostroje spustili dolů i lékaře letecké záchranné služby a dva příslušníky lezeckého družstva,“ dodala mluvčí.

Lékaři poskytli zraněným nejnutnější ošetření a hasiči je připravili na vytažení. Muž, který utrpěl těžší zranění, byl vytažen v transportní vaně. Druhou osobu hasiči vytáhli za pomoci evakuačního záchranářského trojúhelníku. „Osoba v transportní vaně byla naložena do vozidla záchranné služby a převezena k vrtulníku. Zbylé dvě osoby byly transportovány do nemocnice pozemní cestou,“ doplnila Fliegerová.

"Policisté obvodního oddělení Kladno venkov tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. Co bylo příčinou této události se prošetřuje," dodala policejní mluvčí Jana Šteinerová.