Jeden člověk z osobního auta byl s vážným zraněním transportován vrtulníkem do Motola, další sanitkou do vinohradské nemocnice. Řidič nákladního vozu byl s lehčím zraněním převezen do slánské nemocnice. Na silnici se vysypal i náklad krabic, které kamion převážel.

Na místě zasahovali kladenští hasiči, slánští a dobrovolní ze Zlonic, kteří se následně následně přesunuli jako záloha na hasičskou stanici ve Slaném.

Jak zjistil na místě Kladenský deník, v červené Škodě Superb cestovali dva mladí Němci. Podle policie se nehoda stala pravděpodobně tak, že osmadvacetiletý cizinec v osobním autě jel společně se sedmatřicetiletým spolujezdcem ve směru od Velvar na Slaný.

"Ze zatím nezjištěných příčin se řidič superbu nedržel při pravém okraji vozovky, přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucí nákladní soupravou. Tu řídil devětačtyřicetiletý muž," sdělila policejní mluvčí Michaela Richterová. Odmrštěná škodovka následně srazila ještě i dopravní značku a zastavila se až v odbočovacím pruhu ve směru od Slaného na Hobšovice.

Ve Slaném se srazila dvě auta, jedno se převrátilo a skončilo na boku u zdi.
Foto: Řidička v chevroletu nedala přednost. Auto skončilo na boku ve zdi

Nákladní souprava při nehodě poškodila pravá svodidla a převrátila se do travnaté odvodňovací strouhy. "Provedená dechová zkouška u řidiče nákladního vozu byla s negativním výsledkem. U těžce zraněného cizince nebylo možné provést dechovou zkoušku. Byl proto nařízen odběr krve, zda nebyl například ovlivněn alkoholem nebo jinou omamnou látkou," dodala policistka.

Silnici policisté po nehodě na dlouho uzavřeli a provoz odkláněli po přilehlých komunikacích. Nákladní auto s vlekem se podařilo vyprostit těžkou technikou až ve středu nad ránem. Poté byla silnice v délce zhruba sto metrů uklizena a provoz obnoven.