Vrtulník transportoval řidiče dodávky do pražské nemocnice. Kvůli převrácené cisterně plné plynu byla silnice uzavřena. Jak sdělil mluvčí hasičů Petr Svoboda, plyn zatím neuniká, přesto je potřeba cisternu ležící na boku přečerpat. Na místě zasahují slánští a kladenští hasiči. Dopravu policisté odklánějí po přilehlých komunikacích.

8:58 hodin

Jak řekl vyšetřovatel hasičů Libor Pospíšil, cisterna ostravské společnosti je mimo vozovku převržená v poli i s nákladem cca 17 tun plynu. Ten skutečně neuniká, nicméně se stále čeká na volnou cisternu, do které se náklad přečerpá.

Silnice je v tuto chvíli stále uzavřena.

Policie

"Při dopravní nehodě se střetla tři vozidla, a to nákladní, dodávkové a osobní vozidlo. Dvaceti dvouletý řidič dodávkového vozidla jedoucí ve směru na obce Lotouš a Slaný z dosud nezjištěných příčin vjel do protisměru, kde se střetl s projíždějícím menším cisternovým nákladním vozidlem převážejícím propan-butan ve směru na Louny.

Následkem tohoto nárazu se dodávkové vozidlo vrátilo zpět do svého jízdního pruhu, kde došlo ještě ke střetu s osobním vozidlem VW Passat, který jel taktéž ve směru na Slaný.

Cisternové vozidlo, které řídil třiceti dvouletý řidič sjelo mimo komunikaci, kde se se svým nákladem naklonilo. Řidič dodávkového vozidla zůstal po nárazu ve svém vozidle zaklíněn. Čtyřiceti čtyřletý řidič osobního vozidla po střetu zůstal stát na pozemní komunikaci.

Po zásahu hasičů ve spolupráci s ostatními složkami Integrovaného záchranného systému byl vyproštěn řidič z dodávkového vozu a předán k transportu na palubu policejního vrtulníku Letecké záchranné služby. Ostatní dva řidiči byli z preventivních důvodů převezeni sanitními vozidly do nemocnice k vyšetření.

Po provedení dechové zkoušky u všech řidičů byl alkohol na místě dopravní nehody vyloučen. Co bylo příčinou této dopravní nehody je v tuto chvíli předmětem šetření," potvrdila kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová