Fantův mlýn

Elektřina nám v úterý večer vypadla snad stokrát. Dobu jsme byli potmě. Tady k nám k Fantovu mlýnu vedou rezavé dráty jako z pětačtyřicátého roku.

Je to staré vedení, které je stále na sloupech a větvě a stromy do toho mlátí pokaždé při větru. Všude už mají vedení v závěsných kabelech u Mexika, u Modelářského střediska i na zahrádkách na Božáku a tady u nás nemáme dodnes ani chodníky.

Ještě k tomu budu muset s Českými dráhami řešit dva zlomené stromy a smrk, který je na náspu za naším domem a hrozí jeho zlomení. Navíc nám ten obrovský 15 metrový smrk už roztrhal podezdívku oplocení našeho pozemku. Kdyby to spadlo na vagón, tak to zabije lidi ve vlaku," podotýká Bedřich Hájek ze Smečenské ulice ve Slaném-Kvíčku.

Výpadek proudu v kině

Ve slánském kině dávali v úterý večer akorát erotický kasovní trhák podle knižního bestselleru Padesát odstínů šedi. Pochopitelně elektřina vypadla v tom nejlepším, takže diváci odcházeli z promítání poněkud zklamaní.

Jak řekla jedna z divaček, s partnerem si to doma vynahradili a udělali si alespoň prima večer při svíčkách. „Já byl v úterý v divadle, ale pokud vím, kino bylo plné. Takže se lidem vrátilo vstupné a šli domů. Budeme se film snažit získat ještě i v náhradním termínu, ať už do stálého kina nebo do letňáku. Nyní nám ale už vypršel klíč, takže v současnosti práva na promítání nemáme," řekl pracovník Kulturních zařízení města Slaného Milan Steinfest.

Utržená střecha V Ráji

Kromě zklamání z kulturního zážitku zažívali lidé poškození vichřicí spíše dramatické okamžiky. „Byl jsem akorát se svými svěřenci na zápase ve stolním tenisu, když mi do toho volá paní Peterková, že mi střecha z baráku lítá po sídli sídlišti V Ráji, kde bydlíme.

Vyrazil jsem proto k domovu a skutečně nám vichr na domě utrhl nejméně čtvrtinu krytiny. Rekonstruovali jsme přitom střechu nedávno. Zateplovali jsme ji a jako krytinu dali norskou fólii.

Zavolal jsem si na pomoc hasiče. Vtipné pro mě bylo, že se směnou dorazil i jeden můj bývalý student Lukáš Lisec. Takže mi to kluci nějakým způsobem provizorně opravili. Utrhlo se dokonce i kus betonu. Počítám, že vyčíslená škoda na střeše nebude pod sto tisíc korun," řekl zástupce ředitele slánského gymnázia Vladimír Kulich.

Středa 1.4.

Utržená střecha na zámečku

Ve středu v 9.50 hodin vyjížděli slánští hasiči k další události. Tentokrát strhal vítr střechu z věže zámečku v Trpoměchách. Jak potvrdil mluvčí hasičů Ladislav Holomčík, hasiči pomohli provizorně věžičku obložit materiálem, který dovezl majitel zámečku. Na místě museli použít výsuvnou plošinu. Věž je vysoko 10 až 15 metrů. Zásah v Trpoměchách byl ukončen v 11.13 hodin