Tříčlennou posádku auta tvořili řidič a dvě mladé ženy, ve věku osmnáct a devatenáct let. Všichni byli zraněni, řidič těžce, jedna pasažérka skončila zablokovaná v autě pod vagonem.

„V 15.13 hodin vyjížděli záchranáři ke srážce osobního auta a vlaku na Kladensku. Na linku 155 byly ohlášeny tři zraněné osoby, z toho jedna zaklíněná v autě pod vlakem. Na místo zdravotnické operační středisko vyslalo dva sanitní vozy a Leteckou zdravotnickou záchrannou službu z Prahy. U zaklíněné ženy měli záchranáři podezření na poranění břicha a páteře a odvezli ji sanitním vozem do kladenské nemocnice. Druhá z žen utrpěla úraz hlavy a byla převezena do slánské nemocnice na chirurgickou ambulanci. Těžce zraněný muž s mnohočetnýmizraněními byl z místa nehody transportován letecky do jedné z pražských nemocnic,“ uvedla mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková.

Příčina střetu je stále v šetření, nicméně zjištěné skutečnosti napovídají, že si řidič vyjíždějící zatáčkou do kopce světelné a zvukové výstrahy nevšiml, nebo ji ignoroval s tím, že se před příjezdem vlaku stačí dostat na druhou stranu. „Měříme stav zařízení, ale vše se jeví v pořádku. Navíc strojvůdce slyšel akustickou návěst a viděl blikače,“ uvedl na místě neštěstí vrchní inspektor Drážní inspekce Českých drah Petr Srp.

Žena, která skončila ve slánské nemocnici, leži na jednotce intenzivní péče, její zranění je středně těžké, není v ohrožení života.