„Policisté řešili na Kladensku celkem devět dopravních nehod. Téměř ve všech případech řidiči nepřizpůsobili rychlost vozidla stavu a povaze komunikace a hlavně povětrnostním podmínkám," uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

První vážnější nehoda se stala krátce před šestnáctou hodinou u Velká Dobré. „Dvaadvacetiletý mladík z Rakovnicka na kruhovém objezdu u Braškova dostal na namrzající vozovce smyk a se svým vozidlem Renault Laguna narazil do stromu.

Automobil se následně převrátil na střechu. Škoda byla vyčíslena na sto tisíc korun," informovala mluvčí Michaela Nováková.

Ve stejný čas se v Kačici srazily vozy Ford Mondeo a Renault Clio. Jedenatřicetiletá řidička fordu nepřizpůsobila rychlost vozidla, na náledí nedokázala včas zastavit a narazila do stojícího renaultu. Ten po nárazu sjel do příkopu. Následně se vůz převrátil na střechu.

„Při této nehodě byla lehce zraněna spolucestující, kterou následně převezli k ošetření do kladenské nemocnice," dodala Nováková.
Další nehoda se stala po půl páté odpoledne mezi obcemi Slaný a Knovíz.

Pětapadesátiletý šofér nákladního automobilu, který převážel nadměrný náklad, při projíždění zatáčky ve směru od Slaného narazil do návěsu druhého kamionu.

Za jeho volantem seděl šestačtyřicetiletý muž. V tomto případě se škoda vyšplhala na 200 tisíc korun. Dechová zkouška na alkohol byla u obou šoférů negativní.

Ve svodidlech v pondělí večer skončilo také luxusní Porsche Panamera. Jeho pětatřicetiletý řidič nedodržel bezpečnou rychlost a u Kamenných Žehrovic dostal smyk a vyjel z komunikace. 

„Na prvé krajnici poté narazil pravou částí do svodidel. Škoda na vozidle byla vyčíslena na půl milionu korun," uzavřela Nováková.