,,Jeden z mužů utrpěl popáleniny druhého a třetího stupně v obličeji a na horních končetinách. Lékař uvedl pacienta do umělého spánku, zajistil dýchací cesty, ošetřil popáleniny a předal k leteckému transportu na popáleninové oddělení Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Druhého muže jsme převezli na úrazovou ambulanci v Kladně s podezřením na zlomeniny patních kostí. Popáleniny neutrpěl," informovala mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

Případ a příčinu výbuchu vyšetřuje policie. "Existuje zde podezření na spáchání trestného činu ublížení na zdraví. Zároveň se ale budeme zabývat i otázkou případného porušení předpisů bezpečnosti práce,“ uvedla odpoledne mluvčí kladenského okresního ředitelství policie Michaela Nováková.

„Je to neštěstí. Ten předmět vůbec nevypadal jako nějaká tlaková lahev, jinak by ji určitě se sběru vyndali. Spíše to byla nějaká podomácku vyrobená nádrž na pohon automobilu plynem. Něco podobného se tu stalo poprvé. Pomoc zraněným mužům přivolal výkupčí, který s nimi byl ve sběrně a zůstal nezraněn,“ řekl na místě nehody Kladenskému deníku kolega postižených mužů.

Matěj Říha, Robert Božovský