Nehoda se stala v pátek 28. července ve 21.25 hodin na železničním přejezdu se závorami a světelnou signalizací. Řidička vjela na chráněný přejezd ve chvíli, kdy projížděl vlak. Došlo ke střetu a vlak auto tlačil před sebou několik desítek metrů. U nehody zasahovali profesionální hasiči z Kladna a z Kralup nad Vltavou a jednotka Správy železnic z Kralup nad Vltavou. „Hasiči ženu nevyprošťovali pomocí náčiní, ale pomohli jí vystoupit z vozu," sdělila mluvčí středočeských hasičů Veronika Švorcová Mocová.

Zda v době nehody bylo zařízení funkční, prověřuje policie i Správa železnic.

Osobní vlak se dvěma cestujícími jel z Kladna do Kralup nad Vltavou. Podle policejní mluvčí Barbory Schneeweissové nikdo z vlaku nebyl zraněn. „Provedené dechové zkoušky na alkohol u strojvedoucího a stejně tak u řidičky (1945) byly s negativním výsledkem,“ uvedla.

Ve Slaném srazilo auto motorkáře.
U Kačice přistával vrtulník. Bouralo se ve Slaném i Žižicích

Řidička vozu skončila v péči zdravotníků. „Žena byla k dalšímu vyšetření převezena sanitkou do kladenské nemocnice,“ potvrdila mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková. Přivolaný záchranářský vrtulník se tak na základnu vrátil prázdný. 

Po nehodě byl provoz na železniční trati 2461 i silnici 101 až do vyšetření a odklizení následků události přerušen.