Vše se stalo v Pražské ulici ve čtvrtek 11. října, hodinu před polednem. Policista, který zde zřejmě řešil služební záležitosti, couval na přechodu pro chodce. Ženu jdoucí po něm srazil na zem. Z boční Netovické ulice ve stejnou chvíli přijíždělo osobní auto vybavené kamerou. Jeho řidič vše natočil a záznam zveřejnil na serveru YouTube.

V případu je od počátku řada nejasností. Proč policejní vozidlo couvalo na přechodu? Proč policista zraněné ženě nepřivolal záchranku?

Kladenský deník proto seniorku vyhledal. Žena, která je naštěstí v dobrém zdravotním stavu, se ale k záležitosti už vyjadřovat moc nechce. Nestojí o publicitu. Je ráda, že žije.

„Už o tom opravdu nepište. Všude byly moje fotky. Nebylo to příjemné. Ještě že mě lidé zezadu nepoznali. V médiích toho uvedli tolik a každá televize to zpracovala trochu jinak, že už se mi k tomu nechce vracet," řekla žena.

„Auto na mě sice nacouvalo, to je pravda, ale policista okamžitě vyběhl a pomohl mi zvednout se. Potom mě naložil do vozu a odvezl na ošetření. To, co způsobil, je pochopitelně velká chyba. Kdyby za autem stál někdo menší než já, mohlo to dopadnout hůře. Ale na druhé straně si rozhodně nepřeji, aby ten člověk přišel kvůli mně o zaměstnání. V dnešní době to nemá nikdo snadné. Nehodlám se na policii nijak hojit," vysvětlila.

Přestože je dáma v pokročilém věku velice vitální, přiznává, že po nárazu ji tělo a žebra přece jen trochu bolí a čeká ji ještě další vyšetření u lékaře. V době našeho setkání měla i po týdnu v oku ještě patrnou prasklou cévku.

„Co jsem věděla, jsem policii řekla. Nyní už je to na nich. Sama jsem byla třicet roků aktivní řidičkou a vím, co všechno se může na silnici stát," uzavřela dvaaosmdesátiletá žena ze Slaného.