Podle Sýkory se k jámě vypravili hasiči za pomoci záchranného lana. Prostor nejprve prozkoumali, zda se uvnitř někdo nenachází. Jelikož hrobové místo na ukládání uren i krycí deska zůstaly zachovány, byly schránky s ostatky a vše, co náleží pozůstalým, vyjmuty a uloženy dočasně jinam. „Prostranství okolo hrobu jsme obehnali bezpečnostní páskou a předali důlním záchranářům,“ popsal mluvčí hasičů, pro které tímto jejich práce v místě skončila.

Podle starosty Žiliny, je hřbitov ve správě obce. „Záchranáři místo prozkoumávali až do úterního večera i kamerami. „Propast byla provizorně ohrazena mobilním oplocením, která zapůjčila místní firma a jáma překryta dřevěnými deskami, což zajistil báňský úřad. Vše je opatřeno cedulí se zákazem vstupu k poškozenému hrobu. Záležitost si převzal báňský úřad a následně i ministerstvo životního prostředí, které bude řešit, co dál. Podle prvotního zjištění to vypadá, že v místě propasti mohla být kdysi například studna. Z bezpečnostních důvodů byl hřbitov v úterý celý uzavřen. Po poradě s odborníky jsme od středy hřbitov opět zprovoznili s tím, že se návštěvníci nesmí přibližovat k místu propadu, " upozornil starosta Rous.

Ladislav Svoboda byl dlouholetým lékařem hokejistů Kladna a poté 12 roků senátorem.
Zemřel lékař Ladislav Svoboda, první senátor za Kladensko

Propad zeminy poškodil hrob rodiny Velcových. V místě se každoročně koná pietní akt na památku Miroslava Velce, který svůj mladý život zasvětil pomoci druhým a odmala patřil ve své vesnici mezi dobrovolné hasiče. Zemřel náhle při sportovním tréninku ve službě 2. července roku 2005. 

Do Kristových let mu scházelo pouhých dvanáct dní. Letos by Mirek slavil dvaapadesáté narozeniny. Společně s kolegy, rodinou a kamarády pořádají hasiči na jeho památku každoročně dva memoriály npor. Miroslava Velce. Jedním z nich je soutěž v bowlingu ve stochovské sportovní hale, kde pokaždé nechybí ani Mirkův o rok a půl mladší bratr Miloš. Turnajů se účastnil pravidelně i tatínek Miroslav. Ten bohužel v květnu 2022 zemřel po dlouhé těžké nemoci ve čtyřiasedmdesáti letech.