Mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková informovala, že na Kladensku hned po ránu zaznamenali tři výjezdy.

,,V celém kraji napadlo průměrně deset centimetrů sněhu, což není pro hasiče žádná mimořádná situace. Většinou jezdíme vytahovat zapadlé sypače, autobusy a auta,“ sdělila Kostková.

Poněkud horší situace byla ve čtvrtek po ránu na železniční trati Kladno – Praha. Vlaky totiž nabíraly zpoždění, s nimiž museli cestující počítat od 7 do 12 hodin.

Podle mluvčího Českých drah (ČD) Petra Šťáhlavského byla situace kolem desáté hodiny dopoledne lepší. Vlaky měly zpoždění v rozmezí od pěti do deseti minut.

,,Napadl sníh a vyskytly se potíže při manipulaci s výhybkami. Situace je výrazně lepší než ráno. Uvidíme, jestli se nevyskytnou další problémy, například na planině za letištěm, kde bývají závěje. To by mohlo vlaky zdržet, ale zpoždění už u většiny z nich již nejsou,“ informoval Šťáhlavský.

Řidiči také na silnicích v regionu často bourali. Policisté měli po ránu nahlášeny pouze dvě dopravní nehody. Jejich počet se ale postupně vyšplhal na více než deset havárií, ke kterým museli vyjíždět.

Nejvážnější situace nastala krátce po poledni, kdy havaroval na rychlostní komunikaci R7 nedaleko Buštěhradu kamion, který zde na několik hodin zkomplikoval provoz.

,,Řidič zřejmě najel do sněhového jazyku, následně se rozlomila kabina automobilu. Policisté odhadují, že při nehodě vznikla škoda zhruba za půl milionu korun,“ informovala mluvčí kladenské policie Michaela Nováková. Policisté nejprve komunikaci uzavřeli, aby zde mohl přistát vrtulník.

Mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková informovala, že řidiče kamionu (41) a spolujezdce (25) museli záchranáři transportovat do nemocnice v pražském Motole.

,,Oba muži utrpěli zhmoždění hrudníku. Řidič měl navíc pohmožděné břicho a lékař nemohl vyloučit poranění sleziny. Jednoho muže záchranáři do nemocnice transportovali sanitkou a druhého vrtulníkem,“ sdělila Janečková. Poté, co z místa nehody vrtulník odletěl, policisté otevřeli jeden jízdní pruh v každém směru.

V regionu se staly také hromadné nehody. Na silnici R6 havarovaly čtyři automobily a stejný počet vozidel boural také na silnici mezi Kladnem a Buštěhradem. Tyto havárie se naštěstí obešly bez zraněných.