VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ON-LINE: ptejte se středočeského hejtmana Miloše Petery

Hejtman Středočeského kraje bude na dotazy čtenářů Kladenského deníku odpovídat ve středu 14. září v 15 hodin.

ON-LINE: ptejte se středočeského hejtmana Miloše Petery

Středočeský hejtman Miloš Petera. Ilustrační foto.

Tento rozhovor byl ukončen dne 22.3.2017
DOTAZ: Kdy započne rekonstrukce silnice II. třídy č. 118 v Kladně
( ul. Gen. Klapálka a Milady Horákové), bude zahájena ještě letos ?
Předem děkuji za odpověď
ODPOVĚĎ:Dobrý den, zdravím všechny čtenáře na Kladensku... Za předpokladu, že zadávací řízení proběhne hladce, bude stavba předána k zahájení přípravných prací ještě letos.
DOTAZ: Moje více jak osmdesátiletá matka jezdí po Kladně za 1,-Kč za měsíc. Když jede za mnou na vesnici platí plné jízdné. Nebylo by rozumné vrátit seniorům alespoň poloviční jízdné?
Děkuji za zamyšlení a odpověď. Nováková
ODPOVĚĎ:Sociální demokracie by v případě svého volebního vítězství chtěla zavést bezplatné jízdné pro seniory nad 70 let v autobusech i na železnici.
DOTAZ: Jediný dotaz, doprava Kladno - Praha, kdy dojde ke zlepšení, přibudou autobusy , vlaky. Hlavně ráno mezi 6 -8 a zpět mezi 16- 19.
ODPOVĚĎ:Na železnici připravujeme výstavbu železničního koridoru Praha - Kladno, který by měl dopravu značně zlepšit. U autobusové dopravy jsme na žádost občanů Kladenska zvýšili počet spojů, v současné době situaci monitorujeme a v případě přetrvávajících nedostatků budeme jednat s přepravci o posílení.
DOTAZ: Chtěl bych se pana hejtmana zeptat, proč kašle na řidiče. Ve Středočeském kraji jsou zdaleka nejhorší silnice a když už je opravují, tak nekvalitně a špatnou technologií. Ať se jede zeptat třeba do Ústeckého kraje, jak se opravuje asfaltová silnice. A jestli mu chybí peníze, ať přestanou vyplácen nesmyslně jízdné žákům a studentům.
ODPOVĚĎ:Ve Středočeském kraji je nejhustší síť silnic druhých a třetích tříd (8500 km) a největší intenzita dopravy, my je postupně opravujeme a předpokládáme, že v příštím volebním období by do jejich oprav mělo jít asi 5 miliard korun.
DOTAZ: Dobrý den, nevidíte hrůznou situaci nejen silnic ale celé struktury kraje i v tom, že jako jediný nemá zvoleno krajské město a sídlo má vlastně v jiném kraji ? Přijde mi jako takový malý "oukropek" v koutě při jednáních, protože prostě vše "spolkne" Praha.
ODPOVĚĎ:Částečně máte pravdu, protože je to opravdu zvláštnost mít sídlo v jiném kraji. Na druhou stranu se v minulých měsících zlepšila komunikace mezi Středočeským krajem a Prahou. Současný stav je už zase trošku horší, což je způsobeno předvolebním obdobím a osobou paní primátorky Krnáčové.
DOTAZ: Dobrý den, jak se vyvíjí situace kolem BVVP Mladá ohledně vybudování národní průmyslové zóny, jak jste nedávno prezentoval? Je jí možné ralizaovat bez narovnání s RP Mladá?
ODPOVĚĎ:V současné době je ukončen nájemní vztah s RP Mladá, z jejich strany je podána žaloba na neplatnost ukončení. Pokud jde o národní průmyslovou zóny, je to cíl, který by kraj coby investor chtěl realizovat.
DOTAZ: Pane Petero, krajské volby budou za necelý měsíc. Jste si jist, že ČSSD splnila veškeré své sliby voličům? Čeho byste chtěli dosáhnout dál?
ODPOVĚĎ:V drtivé většině jsme volební program splnili. Nepodařilo se vyřešit dostavbu Buštěhradu a převodu zámku v Přerově nad Labem, což jsou asi dva největší nedostatky končícího volebního období. Chtěli bychom dosáhnout dokončení investic do našich nemocnic, nedovolit jejich privatizaci, protože si myslím, že zdravotnictví je veřejná služba, ne předmět podnikání.
DOTAZ: Pane hejtmane, považujete spolupráci s Čínou za výhru pro Středočeský kraj? Přinese mu rozvoj kvalitních pracovních příležitostí pro naše občany?
ODPOVĚĎ:Spolupráce s Čínou sama o sobě rozvoj Středočeského kraje nespasí, ale může k němu přispět. A to nejen ve výrobní sféře, ale třeba i v oblasti turistického ruchu.
DOTAZ: Dobrý den, myslím že vám nadcházející volby prohraje zcela úspěšně ČSAD Kladno a neschopnost zavést ROPID v této oblasti. Hezký den a snad poslední dny ve funkci.
Petr
ODPOVĚĎ:Integrace dopravy s Prahou proběhne do 1. 7. 2017, takže vás požadavek bude splněn, tím pádem bych snad ve funkci mohl i zůstat.
DOTAZ: Dobrý den pane hejtmane, chtěla bych se vás zeptat, zda máte v plánu v příštím roce opravovat některé úseky silnic na Kladensku. Pokud ano, jaké by to měly být?
Děkuji
ODPOVĚĎ:Opravovat silnice budeme po celém kraji, pochopitelně i na Kladensku. Všechny silnice nejsem schopen vyjmenovat, ale zásadní investicí bude průtah Kladnem, silnice Libušín - Kladno - Rozdělov nebo v dalším období silnice z Velké Dobré až na Nové Strašecí.
DOTAZ: Dobrý den,
řidiči v Kladně již několik let proklínají krajský úřad za katastrofální stav krajských silnic ve městě Kladně, konkrétně ul.M.Horákové a gen.Klapálka, které jsou ostudou města a denně si na nich ničí tisíce řidičů svá auta. Každý rok se slibuje náprava a "skutek utek".
Takže letos před volbami se opět objevily sliby, kterým už bohužel nikdo nevěří. Za tohoto stavu bude pro spoustu občanů Kladna současné obsazení krajského úřadu nevolitelné. Co Vy na to, pane hejtmane ?
Děkuji za odpověď. Čekám ji konkrétní, ne odkazování na objektivní potíže, těch jsme si dříve užili dost.
ODPOVĚĎ:Samozřejmě mě velmi mrzí situace kolem komunikací, které uvádíte, ale nemáme dosud stavební povolení. Město Kladno přišlo až dodatečně s požadavkem na pruhy pro cyklisty a začlenění prvků zklidňujících dopravu, což znamenalo nutnost přepracování projektové dokumentace a tím i zpoždění celého projektu. Jakmile stavební povolení dostaneme, jsme připraveni začít s realizací stavby.
DOTAZ: Dobrý den, mám na Vás dotaz. Prosím s kolika nemocnicemi spolupracuje Středočeský kraj? A jaké to jsou?
ODPOVĚĎ:Středočeský kraj vlastní nemocnice v Kladně, Kolíně, Příbrami, Mladé Boleslavi a Benešově. Zrovna včera jsme ale podepsali memorandum o spolupráci se dvěma pražskými nemocnicemi - Na Homolce a Thomayerovou.
DOTAZ: Jaký je aktuální stav "hrozby" Prahy, že uzavře pro NA nad 12 tun městský okruh? Všude se mluví o tom, že by to byla katastrofa pro Říčany (což tím nepopírám), ale ona by to byla katastrofa i pro Slaný, kde je obchvat na papíře už přes 30 let, o tom se už nemluví.
ODPOVĚĎ:Souhlasím s vámi, že by to byl velký problém. I proto se starosty dotčených obcí jednáme. A pokud by Praha od úmyslu zakázat kamionovou dopravu na svém území neupustila, jsme společně připraveni zavést zákaz kamionové dopravy na vybraných komunikacích Středočeského kraje.
DOTAZ: Jaký je stav integrace linek na kladensku/slánsku do PID? Praha zavedla zóny na Praze 6, integrace autobusů poněkolikáté odložena (když se kouknete na plán PID, tak Kladensko a Slánsko jsou naprosto hluchá místa), záchytná parkoviště nejsou a hned tak nebudou. Nemyslíte si, že je to i chyba krajského úřadu? Problém s parkováním v Praze se týká zejména obyvatel StČ kraje.
ODPOVĚĎ:Integrace dopravy by na Kladensku a Slánsku měla být dokončena do 1. 7. 2017. Pokud jde o modré zóny v Praze, požádali jsme pražský magistrát, aby pozastavil jejich zřizování v dalších městských částech až do doby než bude potřebná infrastruktura vybudována. Na Praze 5 a 6 bychom rádi dosáhli toho, aby Praha jejich platnost přerušila právě až do doby, než bude kolem Prahy dostatek záchytných parkovišť.
DOTAZ: Dobrý den, v současné době nerozumím vyjádření dopravce ČSAD Kladno ztrátovost linek Kladno Praha zrušení spojů,které jezdily obsazené a které zabezpečují možnost dostávat se do zaměstnání. Občas mi to přijde že tak jak kdysi bývala pracovní doba od 6 do 14 hod tak dnes je jiná cca od 8-9 do 16 - 17 , ale jsou i jiné režimy. Tomu ještě problémy s parkováním v Praze pro ty co přijedou autem pokud tedy do ní dojedou. Proč souběh oprav D6 a D7. na obou se pracuje směrem k Praze. A dnes zahájení prací u letiště na D7, a ve špičce to je cca 50 minut zpoždění.
ODPOVĚĎ:Oprava všech uvedených komunikací je v gesci Ředitelství silnic a dálnic, nikoliv kraje. Pokud jde o omezení vybraných spojů, nebyly nasmouvány Středočeským krajem v rámci zabezpečení regionální dopravy, ale po jednání s ČSAD Kladno jich na žádost kraje část vrátili do systému. Současný stav monitorujeme, budeme na něj pružně reagovat.
DOTAZ: Dobry den mam dotaz,kdy bude integrace nymburka a kolina,do pid,predem dekuji za odpovet.
ODPOVĚĎ:Integrace Nymburka proběhne na začátku příštího roku a Kolína během roku 2017.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT