VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ptejte se primátora města Kladna Milana Volfa

Primátor města Milan Volf bude odpovídat na dotazy čtenářů Kladenského deníku v úterý 14. března od 10.30 hodin. Zeptat se můžete ale už nyní

Ptejte se primátora města Kladna Milana Volfa

Primátor města Kladna Milan Volf (Volba pro Kladno) odpovídal v úterý na on-line dotazy čtenářů Kladenského deníku.

Tento rozhovor byl ukončen dne 22.3.2017
DOTAZ: Proč radnice rozhodla o prodeji nebytových prostor na Sítné? To tolik potřebujete peníze? Obchody, které tam byly 40 let nezavřeli ani komunisti, až vy! Neustále zhoršujete prostředí k životu. A pár soch v bývalé zoo ho rozhodně nezlepší.
ODPOVĚĎ:Nebytové prostory v objektu 3106 na Sítné jsou na podnikání velmi nákladné. Navíc každý prostor určený k podnikání má ještě stejně velkou plochu v podzemí. Nájemci platí kromě nájemného ještě do fondu oprav dle pronajatých metrů, což jsou velmi vysoké částky. Někteří nájemci projevili zájem odkoupit si prostory, zachovat svou obchodní činnost a snížit náklady. Bohužel proces prodeje byl nastaven městským zastupitelstvem podle privatizačních pravidel v minulých letech, což znamená, že nájemci by měli dostat výpověď, prostor by jim byl nabídnut za neakceptovatelnou privatizační cenu. Do šesti měsíců se musí nájemci vyjádřit, zda prostor za těchto podmínek odkoupí. Pokud nechtějí akceptovat cenu dle privatizačních pravidel, mohou navrhnout cenu dle odhadu. Jinými slovy, nájemci mají předkupní právo, pokud ho neuplatní a není o daný prostor zájem, nájemce zůstává dále. Tento proces tedy neznamená konec stávajících obchodních jednotek, ale možnost jejich převodu do vlastnictví, což při současné ekonomické situaci zvýhodňuje podnikatele a subjekty, které tyto prostory využívají. Pokud se některý obchod rozhodl ukončit svou činnost, pak ne kvůli privatizaci, ale z jiných důvodů.
Hledat souvislost s budováním nového parku na Sítné tedy s procesem privatizace vůbec nesouvisí. Jen pro doplnění – jedná se o novou parkovou úpravu pod bývalým GDM, kde kdysi bývala ZOO. Reagujeme o velký zájem o parky, v tomto případě bude doplněn cca pěti sochami zvířat připomínající bývalou ZOO. Navíc jsou sochy uzpůsobené dětem. Podstatou projektu je ale park samotný, nikoliv tyto sochy.
DOTAZ: Zajímalo by mě, kolik je aktuálně v Kladně nonstop heren a kasin, a jestli město něco dělá (a co), pro jejich regulaci. Z pohledu obyvatele to totiž vypadá, že neděláte nic moc. Např. non stop herna v Kulturním domě dokonce minulý měsíc zvětšila své prostory.
ODPOVĚĎ:Regulaci heren bereme velmi vážně. Načasovali jsme ji shodně s úpravou zákona regulujícího podmínky pro herní průmysl, který bude účinný od 1.1.2018. Počet heren jsme zredukovali z původních 118 na 30. Takový stav bude od ledna příštího roku, kdy skončí platné licence pro herny. Zkrátit tuto lhůtu není možné, tak to stanovil parlament.
DOTAZ: Uvažuju, že si otevřu v centru města restauraci. Chtěl bych, aby byla otevřená aspoň do dvou do rána. Musím někde žádat o povolení, do kdy můžu mít otevřeno?
ODPOVĚĎ:Podmínkou je bezproblémový provoz restaurace, pokud vaše provozovna nebude narušovat veřejný pořádek a klid, není problém požádat o výjimku a prakticky automaticky můžete mít otevřeno do rána. Samozřejmě to neplatí pro venkovní zahrádku, která by měla fungovat pouze do 22 hodin.
DOTAZ: Uvažuju, že si otevřu v centru města restauraci. Chtěl bych, aby byla otevřená aspoň do dvou do rána. Musím někde žádat o povolení, do kdy můžu mít otevřeno?
ODPOVĚĎ:Podmínkou je bezproblémový provoz restaurace, pokud vaše provozovna nebude narušovat veřejný pořádek a klid, není problém požádat o výjimku a prakticky automaticky můžete mít otevřeno do rána. Samozřejmě to neplatí pro venkovní zahrádku, která by měla fungovat pouze do 22 hodin.
DOTAZ: Mne by zajímalo, jak pan primátor osvětlí audit v klubu Rytíři Kladno, který dělá již dva roky v kuse a dělá ho už TŘETÍ!!! auditorská firma. Jak je vůbec možné takovým způsobem plýtvat městskými penězi bez zjevného výsledku. Děkuji za odpověď
ODPOVĚĎ:Děkuji za vaši lehce tendenční otázku. Délka trvání tohoto procesu byla ovlivněna dlouhým předáváním účetních podkladů. Audit byl zpracován pouze jeden a město také pouze jeden audit platilo. Město do auditu nezasahovalo, v současné době se dokončuje znalecký posudek, tedy přesně v souladu s usnesením zastupitelstva. Možná bylo trochu zavádějící, že se soutěžil dodavatel auditu dvakrát, ale v prvním případě nebyly předány podklady a firma proto z této zakázky odstoupila, bylo tedy nutné vybrat nového dodavatele auditu. Navíc audit a znalecký posudek byl a je jedinou cestou, jak napravit současný stav a způsob, jak podporovat hokej. Město Kladno platí navíc platí celý provoz zimního stadionu, celý mládežnický hokej. Za provoz zimního stadionu jsme zaplatili 26,2 milionu korun, do mládeže mířila podpora ve výši 7 milionů korun. V současnosti rada města přijala usnesení, že jako motivační prvek pro A mužstvo v případě postupu do extraligy bude zastupitelstvu navržena mimořádná odměna ve výši 2 milionů korun.

Včera jsem byl v Jihlavě. Prohráli jsme první zápas 1:0, přesto ale věřím, že máme přes Jihlavu velkou šanci zahrát si baráž.
DOTAZ: Dobrý den pane primátore chtěl bych se zeptat jak dopadla kontrola v Kladenském hokejovém klubu Rytíři Kladno do dnešního dne sem nikde neviděl zveřejněny výsledky této kontroly děkuji
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
na tuto otázku naleznete odpověď u předešlých dotazů.
DOTAZ: Jak se bude řešit nedostatek pakrovacích míst na sídlišti v Kročehlavech, asi není normání když, večer cca od 18 hod. není kde zaparkovat a na druhou stranu na parkovacích místech stoji nepojizdné vraky nebo velké dodávky, které zabírají 1,5 parkovacích míst. Děkuji
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
Souhlasím s vámi, že v tomto směru je Kladno velmi zanedbané. Dlouho se parkování vůbec neřešilo. Jednou z našich priorit je proto rozšíření parkovacích ploch nebo jejich zefektivnění. Na druhou stranu to musí být v souladu se zelení zejména na sídlištích, stejně tak musíme brát ohled na inženýrské sítě. Letos budou nová parkoviště v Rabasově ulici, Na Vyhaslém, v Mostecké u Domu techniky, v Norské, u Hvězdy. Pracujeme na prodloužení pěší zóny od Václaváku, podél bývalé Káranky, opět s parkováním.
Odstraňování vraků podléhá náročnému procesu stanovenému zákonem, což je velmi časově náročné. I mně by se líbilo, pokud bychom mohli být radikálnější, zejména pokud vraky zabírají parkovací místa.
DOTAZ: Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat jak město řeší reklamace ne kvalitně provedených staveb. Například ulice Vašíčkova byla ze velké peníze zrekonstruovaná a cca po 6 letech je v dezolátním stavu. Na silnici jsou desítky výtluků a obrubniky jsou poškozené. Dále by mě zajímalo proč se zhoršila oprava komunikací. Některé výtluky jsou na silnicích od září a do teď nejsou opravená. Dekuji za odpovědi. Marek Hanzák.
ODPOVĚĎ:Vašíčkova ulice je skutečně v neutěšeném stavu, rekonstrukce se realizovala v roce 2010 z dotačního titulu. Je to jedna z komunikací, na kterou se chceme soustředit detailněji, je zatížená velkým provozem, zcela nesmyslně byla v některých místech zlikvidovaná zeleň oddělující domy od komunikace. Obrubníky i chodníky nejsou v dobrém stavu, aktuálně dokončujeme výběrové řízení na dodavatele opravy komunikací. Vašíčkova je součástí seznamu ulic určených k opravě. Je pravdou, že reklamace v minulosti nebyly ideálně uplatňovány, ale nyní je třeba tento stav napravit.
DOTAZ: Dobrý den,
zda bude opravena ulice Průchova a Štechova ? jak silnice, tak chodníky...obé je v katastrofálním stavu a je to víceméně střed města. Zatím dochází k revitalizaci převážně v části Kročehlavy .
A všeobecně zda jsou plánovány opravy, alespoň stěžejních silnic v Kladně ?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
souhlasím s vámi. Tato lokalita skutečně letos dozná změn. Dojde k výrazné změně tříd ČSA a Vítězné, ale i doplní to kompletní změna pergol, tedy průchodů okolo panelových domů, na ČSA. Právě probíhá tvorba regulačního plánu pro Štechovu ulici, návrh není prozatím finální, přesto reflektuje požadavky na parkování. Stejně tak počítáme s rozšířením parkování v Průchově ulici.
DOTAZ: Dobrý den pane primátore,
chci se prosím zeptat, jak to bude s rozšířením integrace PID na Kladensko a Slánsku. Zůstane na Kladensku 3. pásmo a netušíte jaké tarif. pásmo bude ve Slaném?
Jak to bude přímo s integrací kladenské MHD?
Stihne se termín integrace od 1.7.2017.
Děkuji za odpověď
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
o termínu 1.7.2017 silně pochybuji. V současnosti je odsouhlaseno vedení autobusových linek, a to jak regionálních, tak městských. 2. března bylo jednání všech zúčastněných obcí s ROPIDem, ze kterého vyplynulo, že pro obce na Kladensku integrace dopravy neznamená žádné finanční náklady proti současnosti. V případě Kladna by ovšem došlo k propadu tržeb na jízdném ve výši 12 milionů korun. Nyní tedy jednáme o tom, kdo tuto ztrátu uhradí. Chceme samozřejmě udržet nové tarify pro děti, mládež a seniory v městských linkách. Co se týče regionálního jízdného, Kladno by bylo ve 3. tarifním pásmu a Slané ve čtvrtém.
DOTAZ: Dobrý den,
neuvažuje město Kladno o zřízení městského útulku pro opuštěné psy? Situace v okrese je katastrofální.
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
město má problém opuštěných psů zajištěno smlouvou s útulkem Bouchalka. V současnosti neuvažujeme o tom, že bychom útulek provozovali. Pokud se ptáte na okres, omlouvám se, ale situaci okolo Kladna neznám přesně.
DOTAZ: Vážený pane primátore,
dle sdělení by mělo probíhat, nebo již proběhlo jednání ohledně převodu stadionu SK Kladno na město Kladno. Proto se ptám, zda ano a co si pod tímto převodem mohu vysvětlit, tedy co všechno město počítá, že bude pokud stadion získá poskytovat. Myslíte si, že je pro Kladno důstojné, aby hrálo pouze divizi?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,

V roce 2017 může opravdu být stadion převeden. V současnosti také o tomto převodu probíhají jednání. Marně již dva měsíce čekám na podklady od vedení klubu. Ty jsou nezbytně nutné k zahájení tohoto procesu. Stadion Fr. Kloze je nedílnou součástí města Kladna, pokud město do tohoto jednání nevstoupí, může stadion změnit majitele, ale navíc by stadion nemusel v budoucnu plnit svou funkci, tedy funkci sportoviště.
Je více než jasné, že město bude muset dát finanční vyrovnání, a to kvůli dluhům fotbalového klubu. Jsem radou pověřen a i připraven tuto situaci řešit ku prospěchu města a fotbalu.
Co se týká soutěže, pojďme nejprve vyřešit vlastnictví fotbalového stadionu. Je jasné, že čím vyšší soutěž by Kladno hrálo, tím větší dopad to bude mít pro město, ale zejména pro mládežnickou základnu.
DOTAZ: Milane kdy začne rekonstrukce "zastřešeného chodníku" na tř. ČSA ?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,

během měsíce by rada města měla rozhodnout o vítězi výběrového řízení na dodávku této investice. Pak bude jasný termín zahájení, osobně předpokládám, že to bude na přelomu května a června.
DOTAZ: Dobrý den,
Reaguji na nabídku a chci položit panu primátorovi otázku :
V důsledku revitalizace nám. Jana Opletala v Rozdělově jestli se počítá také s chodníky v přilehlé
ulici Kunova,kde žádné nejsou .Ulice spojuje nám.J.Opletala silnicí se silnicí Rakovnická,kterou
využívá dost aut a zároveň chodci –jak maminky s kočárky tak i lidé jdoucí na hřbitov a nebo na
procházku a že jich není málo.Někteří projíždějící řidiči jsou často bezohlední a pěší mají mnohdy
co dělat ,aby nepřišli k úrazu.Zároveň by bylo vhodné z bezpečnostních důvodů v místě napojení
ulice Kunova a silnice Rakovnická udělat přechod pro chodce na druhou stranu silnice.
Myslím,že lidé používající tuto ulici Vám budou za tuto úpravu chodníku vděčni .
S přátelským pozdravem
Vladislav Loukota
Bří Rybářů 386
Kladno Rozdělov

ODPOVĚĎ:Dobrý den,

náměstí J. Opletala je zprojektované se všemi komunikacemi, na které se ptáte, a to včetně chodníků. Velmi brzy bude vyhlášená zakázka na realizaci tohoto projektu. Úprava rozdělovské návsi by měla začít ještě v tomto roce.
Co se týká přechodu, děkuji za upozornění. V Rakovnické ulici jsme jeden již jeden přechod vyřešili, bude se realizovat v létě. Konkrétně na místě, na které se ptáte, v současnosti s dopravním inspektorátem prověřujeme, jak zabezpečit přechod i přejezd na cyklostezku.
DOTAZ: Dobrý den,
chtěla jsem se dotázat na rušení nočního klidu a to každý pátek a sobotu v klubu Nebe. Bydlíme vedle a to se opravdu nedá. Klub je otevřen do 5:00 do rána. Strašný křik, plno zvratků po celém parku, injekční stříkačky, nepořádek v okolí klubu. Nejhorší je to v létě, když musí mít člověk otevřené okno. Městská policie nikde! Tady by se vyplatilo, kdyby policie byla v tyto inkriminované dny a hodiny u tohoto klubu.... aby se každý normální pracující člověk mohl alespoň o volno vyspat! Děkuji
ODPOVĚĎ:Dobrý den,

okolí takovýchto zařízení jsou problémová, obzvlášť, pokud je takový klub uprostřed sídliště. Na základě vašeho dotazu dostane Městská policie pokyn, aby se na tuto lokalitu soustředila. Pokud byste měla kdykoliv pocit, že je nutný zásah policistů, volejte, prosím, 156, a do několika minut budou policisté na místě.
Bohužel neumíme ovlivnit chování návštěvníků takovýchto zařízení, ale jsme připraveni použít všechny dostupné prostředky ke zjednání přiměřeného stavu.
DOTAZ: dobrý den,
už několik let bydlím v ulici P.Bezruče na Kladně.
Ve vedlejší ulici, Bendlově, po povedené rekonstrukci vznikla mateřská školka, u které rodiče parkují na městské zeleni, v protisměru a na zákazu zastavení, čímž porušují hned 3 zákony. Tuto situaci jsem řešila nejprve se samotnou školkou, protože docházelo k devastaci veřejného prostoru, pro mě tento prosto není jen parkovištěm, bydlím tam. Tuto situaci jsem začala řešit v roce 2014, kdy ještě na místě před školkou byla tráva a mladá třešeň. Přes školku, která nereagovala, jsem se dostala na magistrát, kam jsem eskalovala svůj dotaz a to jmenovitě přes: pí.Houdková, pí.Crhová, p.Víta, p.Rys. Nikdo mi nepomohl s konkrétním řešení. S manželem jsme vysadili kytky a trávu před touto školkou, abychom se alespoň pokusili o znovuzatravnění veřejného prostoru, samozřejmě zbytečně. Nechtěla jsem volat pokaždé a vždy policii, jak mi bylo doporučeno z magistrátu, doufala jsem v jiné, společné řešení. Třešen se porazila, ačkoliv byla v květu, a položila se zámková dlažba. Obrátila jsem se i na Vás, neúspěšně. Chci se tedy zeptat, jaký bych měla mít tentokrát důvod Vás volit, když se 5 lidí, které jsem zvolila, ve chvíli, kdy potřebuju něco řešit, ke mě obrátí zády a oslovují mě pouze dva, možná tři měsíce před volbami? Díky za odpověď, s pozdravem šárka foktová
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
majitele soukromé školky jsme vyzvali, aby prostor uvedl do původního stavu nebo vydlážděný prostor podle zákona zlegalizoval. Majitel nereagoval, v současnosti je s ním vedeno správní řízení, což povede s největší pravděpodobností k odstranění nelegální úpravy, navíc i k pokutě za toto jednání.
DOTAZ: Dobrý den, nelíbí se mi neustále plné kontejnery na směsný odpad v ulice Generála Píky, neudržovaný chodník u bloku 45, ať již v zimě, ale i v létě, neuklízení travních ploch od odpadků, čety chodí jen tam kde to je vidět, rozbité místní komunikace ulic Generála Píky, u Výtopny, Italská. Myslíte pane primátore, že se s tím něco dá udělat. Děkuji a přeji hezký den. M.Ráž
ODPOVĚĎ:Dobrý den,

v letošním roce budeme realizovat projekt "Kontejnery pod zem", což by mělo celkově stav okolo kontejnerů s komunálním odpadem ve městě zlepšit. Ubude nepořádek okolo kontejnerů, zlepší se kapacita nádob. Nyní by úklid okolo kontejnerů zajistit společnost AVE, ovšem nestíhá svou práci. Problémů s firmou AVE je ostatně více.
Opravy komunikací zahajujeme zítra, tedy v den, kdy zahájily svou práci firmy dodávající materiál na opravu silnic. Investiční akce na komunikacích zahájíme po ukončení velké soutěže na rámcovou smlouvu. Pro zajímavost, tato soutěž probíhá kvůli komplikovanému procesu už více než rok, nyní se chýlí ke svému konci. Do té doby jsme museli soutěžit každou silnici zvlášť, což bylo časově náročné.
DOTAZ: Proč mám pocit že se v Kladně zhoršuje bezpečnost?Proč nepřizpůsobiví řádí na okrsku nebo v centrálu?Také mi připadá že úklid a údržba zeleně se zhoršila??!!A silnice? Běs....Díra vedle díry!!! Jo a mimochodem kolik ještě nastěhujete nepřizpůsobivých z celé ČR do městských bytů? Člověk aby se z Kladna odstěhoval...Už aby byly volby...
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
město do městských bytů nenastěhovalo nikdy žádné problémové občany. Nevím, z čeho pramení váš dotaz, ale máte velmi mylné informace. Nemůžeme ovlivnit chování soukromých majitelů, pokud se rozhodnout někomu takovém pronajmout svůj byt, nedá se mu v tom zabránit. Navíc pracovní úřad dokonce těmto nepřizpůsobivým občanům přispívá na kauci na nájemné, pak za ně nájemné i platí.
V současnosti s úřadem práce tento problém velmi razantně řešíme (pro úplnost úřad práce nespadá pod magistrát a město). Snažíme se regulovat ubytovny, alespoň tak jak nám to velmi omezeně umožňuje zákon. Podařilo se nám vytlačit dvě velmi problémové ubytovny v centru města - z bývalého Merkuru a bývalého kina OKO.
Co se týká bezpečnosti, v loňském roce jsme řešili o cca dva tisíce přestupků méně proti roku 2015. Včera proběhlo jednání s vedením OC Central, aby mohla Městská policie a Policie ČR působit a pomáhat s rostoucím počtem nepřizpůsobivých v této lokalitě. Obchodní centrum má svou ochranku, mělo by tedy za své vnitřní prostory zodpovídat samo, ale kvůli přesahující míře únosnosti byla stanovena pravidla, která by měla vést ke zlepšení situace. Z mého pohledu bych asi nikdy nesouhlasil se stavbou obchodního centra na tomto místě.
DOTAZ: Dobrý den, pořád zapomínáte na Švermov. Bude někdy slibovaný kruháč na Cikánce? O chodníku do centra si asi můžeme nechat zdát...
ODPOVĚĎ:Dobrý den,

nemohu s vámi souhlasit. Jen pro připomenutí, v poslední době jsme ve Švermově zrekonstruovali čtyři komunikace, další jsou připravené (Olbrachta a Čapka), zrekonstruovali jsme podpůrné zdi na Vyšehradě a u hokejbalového hřiště, participovali jsme na opravě fotbalového hřiště, kde ještě letos opravíme kabiny a zázemí.
Kruhový objezd bude realizovat kraj, protože mu tato komunikace patří. Měl by se dělat v tomto roce. Pokud by kraj z jakéhokoliv důvodu odmítl tuto investici, vstoupíme do tohoto projektu a kruhový objezd postavíme. Podařilo se nám vykoupit poslední pozemky pod budoucím chodníkem od tohoto kruhového objezdu až ke hřbitovu, realizovat se bude letos.
DOTAZ: Hokej je Kladno! Primátore, proč do něj nedáváte peníze a kdy ho začnete zase podporovat?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,

váš dotaz je hodně vzdálen realitě. Město platí celý provoz zimního stadionu, včetně investic do něj. V loňském roce se jednalo o 26,2 milionu korun, doplnění zařízení ke "kostce" včetně časomíry stálo 1,4 milionu korun. Platíme celou hokejovou mládež, což loni bylo 7 milionů korun. Letos jsme tuto dotaci kvůli hokejové akademii navýšili o milion na 8 milionů korun. Šatny pro akademii stály cca 2 miliony korun.
Pokud vám toto nepřijde jako podpora hokeji, pak jen doplním, že Kladno dává ze všech měst v Česku největší částku do hokeje.
DOTAZ: Co říkáte na ODS v roli opozice, býval jste vůči nim hodně kritický. Bude zase nějaký pták s oranžovou šálou?
Jak se vám pracuje v koalici na radnici?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,

k tomu asi jediné. Dlouho jsem ODS na Kladně vedl, teď se za ni a za její chování stydím.
Práce v koalici nás ještě čeká, její hodnocení není na mně, ale na voličích. Teprve letos ale začneme sklízet první plody naší práce, věřím že z toho budou mít Kladeňáci radost.
DOTAZ: Pane primátore, milujete sport, to se o vás ví. Neměl byste zapomínat na kulturu, jak to vypadá s divadlem?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
myslím, že do sportu a do kultury dáváme hodně peněz. V kultuře se nám podařilo i významně zvednout kvalitu. Zavedli jsme zcela nové akce, máme rekordní návštěvy, některá představení a koncerty jsou vyprodané během pár minut, to na Kladně nebývalo.
Samostatnou kapitolou je divadlo. V prvním roce po volbách jsme doslova z trosek historické budovy a staveniště okolo ní v rekordním čase desíti měsíců vybudovali krásné divadlo. Divadlo ovšem prošlo proměnou nejen zvenčí, ale zevnitř. Jsem pyšný na činnost našeho hereckého souboru. Je často vyprodáno, kvalita jde stále nahoru, o divadle se ve městě opět hodně mluví, za což jsem rád.
Pokud máte rád kulturu, určitě do divadla přijďte. Pokud byste nemohl sehnat lístky a položil jste mi tuto otázku, obraťte se na mě osobně. Rád vás pozvu.
DOTAZ: Dobrý den,mám dotaz na silnici před mú Švermova,,Žižkova 88,kdy je v plánu její oprava.Jsou tam velké výtluky a je otázkou času,kdy si tam někdo poškodí auto.Děkuji za odpověd.Hubertová
ODPOVĚĎ:Dobrý den,

oprava této komunikace je naplánovaná, brzy se jí dočkáte.

DOTAZ: Hezký den. V minulosti jste často kritizoval dění v kladenském hokejovém klubu.. Jaké jsou nyní vztahy mezi městem a klubem? Jak se vám líbí letošní počínání Rytířů? Sledujete zápasy?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,
dotační tituly a účetnictví klubu dáváme dohromady ve spolupráci s panem Jágrem starším, se kterým mám velmi korektní a přátelský vztah. Kritizoval jsem sestup A týmu za vedení výkonného ředitele V. Bartoše. Sestup byl úplně zbytečný, navíc v sezóně s velmi kvalitním mužstvem a velkým rozpočtem (cca 90 milionů korun na sezónu).
Letošní počínání Rytířů je pro mě trochu nevyrovnané, ale se stoupající výkonností. Sleduji zápasy play-off osobně, byl jsem v Ústí a včera v Jihlavě. Osobně velmi věřím v práci trojlístku Patera-Kaberle-Kopecký. Rada města odsouhlasila navrhnutí minimální odměny 2 miliony korun pro A tým za postup do extraligy. Po dohodě se mnou stejnou částku přislíbil i pan Jágr starší. Byť postup není o penězích a ve sportu je možné všechno...
Dopředu nikdy výsledky nepředjímám, o to víc klukům držím palce. Extraliga ke Kladnu patří, o tom není pochyb.
DOTAZ: Dobrý den pane primátore, můžete mi objasnit situaci ohledně mládežnických hokejových klubů Rytířů a Pézetky. Je pravdou, že PZ Kladno spadá pod město?
ODPOVĚĎ:Dobrý den,

ne nespadá. Máte špatné informace. Dotační titul dostává přímo, jako samostatný subjekt, stejně mládež jako HC Kladno.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení