Adam Gawlas se na šipkové mistrovství světa kvalifikoval na poslední chvíli, o to více si ale užíval atmosféru kultovního stánku Alexandra Palace. Proti svému soupeři Richiemu Burnettovi vyhrál Gawlas první set, poté ale přišly komplikace.

Juniorský mistr světa z roku 2019 prohrál další dva sety, nakonec ale utkání po velkém obratu zvládl a zvítězil 3:2. Svoji výhru Gawlas v pozápasovém rozhovoru věnoval mamince, která má dnes narozeniny, ve druhém kole vyzve český reprezentant nasazenou šestnáctku Ryana Searla z Anglie.

Gawlas se mimochodem postupem do druhého kola výrazně přiblížil k tomu, aby udržel profesionální kartu na vrcholném podniku série PDC. Třinecký rodák se stal prvním českým zástupcem, který se v historii šipkového mistrovství světa dostal do druhého kola.

Sedláček předvedl skvělý výkon

Na výkony vycházející české šipkové naděje navázal druhý český zástupce Karel Sedláček, který měl o poznání těžší los. Australan Raymond Smith se totiž během loňského šampionátu proklestil mezi nejlepších šestnáct hráčů světa, v prvním kole letošního MS ale narazil na skvěle hrajícího Sedláčka.

Rodák z Červeného Kostelce od začátku zápasu určoval tempo hry a zvítězil 3:0. Sedláčkovi k tomu dopomohl skvělý průměr na tři šipky 98,72 a šedesátiprocentní úspěšnost na zavírání (devět z patnácti pokusů). Ve druhém kole na Sedláčka čeká podle formy aktuálně jeden z nejlepších hráčů světa - Dirk van Duijvenbode z Nizozemska.

Titul na mistrovství světa obhajuje Skot Peter Wright, nechybějí ani další šampioni z minulých let Velšan Gerwyn Price či Nizozemci Michael van Gerwen a Raymond van Barneveld. Šampionát potrvá do 3. ledna, kdy je na programu finále.