Zase to byl kladenský koncert. Na mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku, které se uskutečnilo v polovině září v hlavním městě Finka – Helsinkách, získaly svěřenkyně trenérek Lenky Procházkové a Jindřišky Proškové jednu zlatou a dvě stříbrné medaile.

O zlaté přikrášlení kolekce se postarala sestava Fitness aerobik teamu, který v seniorské kategorii startuje premiérově a zatím kam přijel, tam vyhrál. Nejdřív to bylo mistrovství republiky, pak Evropa a teď chce uspět na MS v ruském Dubnu, jež se chystá za měsíc a půl. „Mnozí ten úspěch snižují, ale u nás i na Evropě je vážně velká konkurerence. Vždyť ve Finsku startovalo čtrnáct týmů,“ ubezpečuje trenérka Lenka Procházková, která litovala jen druhého místa Fitness step teamu. Ten už na MS vyhrál dvakrát a teď bral ´jen´ stříbro stejně jako tříčlenné družstvo Sport aerobik teamu. „Jenže ty tři jsou seniorkami také prvním rokem,“ hlásí Procházková, která měla speciální pochvalu i pro teprve šestnáctiletou Kateřinu Šmejkalovou startující v kategorii jednotlivkyň.

„Katka postoupila do finále, i pro ni to byla velká premiéra. Nervozitě se nevyhnula, ale myslím, že v Rusku už bude klidnější a mezi dívkami, které už vypadají opravdu jako dospělé ženy, se ještě zlepší,“ je přesvědčená Lenka Procházková, jež byla celkově moc spokojená. „Já myslím, že musím být. Děvčata byla výborná a touží se v Rusku ještě zlepšit,“ dodala trenérka.

Úspěchy Dancers Kladno ve Finsku
Fitness aerobic team (1. místo), Fitness step team (2. místo), Sport aerobic team (2. místo).
Dancers: Andrea Kinzlová, Magda Husáková, Dominika Fričová, Klára Birnbaumová, Kristína Zetková, Tereza Černohubá, Linda Literová, Markéta Loušová, Kateřina Šmejkaková, Klára Prošková, Veronika Černínová, Linda Kommová, Jana Šimková, Gabriela Husáková, Lenka Seidlová.