Nová historie volejbalu v Odolce se začala psát v roce 2007 z iniciativy bývalých hráčů. Dnes je nováčkem nejvyšší soutěže.

Ve třech kolech ale zatím uhrál jediný set, přesto se jeho soupiska hemží jmény výborných hráčů, kteří toho mají nejen v extralize hodně za sebou. Najdete zde například nahrávače Víta Rosenbauma či hráče, kteří prošli i kladenským dresem jako je americký smečař Andrew Earl, blokař Jan Sedlák či další nahrávač Ondřej Fortuník a legendární smečař Petr Galis.

Na smeči hraje i druhý z Američanů Ryan Burow. „Museli jsme čelit spoustě problémů během prvních tří zápasů a myslím, že nás to do budoucna posílí. Těším se, až se k nám v blízké budoucnosti přidají všichni hráči a pak budeme mít konečně kompletní tým,“ řekl na klubových webových stránkách Burrow, jenž společně s kapitánem týmu Earlem Aeru chyběl v prvních dvou zápasech.

Jelikož v Odolce volejbal opět táhne, dá se v sobotu v 19 hodin v kladenské sportovní hale očekávat výrazně lepší návštěva než bylo trapný počet 180 diváků na čtvrteční duel s Ostravou (2:3). Takovou neúctu sportovního fanouška si kladenský volejbal nezaslouží.

Pro Kladno jsou důležitější zápasy s týmy, které by se měly pohybovat ve středu tabulky, či v její druhé polovině. Zápas s Benátkami zvládlo (3:1), teď ho čeká druhé středočeské derby. „Z pohledu výsledku to bude určitě důležitější zápas než ve čtvrtek s Ostravou. Doufám, že ho zvládneme ještě lépe,“ přál si trenér Jindřich Licek.