Venkovní teplota dosahovala dvacítky, takže si čtenář snadno dokreslí, jak bylo uvnitř haly. Už proto holky zaslouží obdiv stejně jako pořadatelský ČASPV, jemuž je letos už čtvrt století. „Jinak se ale v hale cvičilo dobře a fajn je to tam i pro diváky," mínila Klára Prošková ze Sport Academy Kladno.
Méně spokojená byla s některými výkony, dívky podle ní budou muset ještě zabrat. „Nebylo to ideální a musíme přidat, v Lounech už to nebude sranda," je jasné Proškové.

I tak Sport Academy jednu kategorii vyhrála, a to petite mezi kadetkami. Sestava Marie Chaloupková, Eliška Růžková, Nella Doušová, Aleksandra Božič, Anita Polcarová a Zita Hajšmanová byla nejlepší a bude útočit na nominaci na Evropu. Stejně jako loňské mistryně světa, kadetské trio, které ale tentokrát skončilo až za svými loňskými pronásledovatelkami z Fit studia D.


Prošková ale udělila největší pochvalu celkově třetímu triu Anna Hrabovská, Agáta Dušková a Lenka Melková. Předloni vyhrály ME, loni ale kvůli zranění cvičit nemohly. „Ukázaly obrovské závodnické srdíčko, ještě teď z toho mám husí kůži po těle," dodala Prošková.

Kvalitní výkony předvedly i závodnice dalších kladenských týmů či jednotlivkyň. Andree Švihálkové vyšla hlavně sestava v triích, kde od letoška cvičí s kamarádkami Dominikou z Poděbrad a Marikou z Hradce Králové. Byly první a za zmínku stojí, že jejich trenérka z Corridoru Praha dala dohromady dívky bydlící hodně daleko od sebe. O to náročnější je sestavu secvičit a holky měly i kvůli tomu z prvenství obrovskou radost.