Kladno odjelo na hřiště Kertu do pražských Lužin s respektem. Domácí v létě posílili třemi hráči z rozpuštěné Vlašimi, zkušeného veterána v obraně Nýdla a útočníky Topolánka s Wróbelem. Oba si v minulosti vyzkoušeli i kladenský dres, ale hlavně v úvodu extraligy společně s nejlepším odchovancem KERTu Kručkem vládnou bodování extraligy.

Alpiq ale jejich útočné rejdy poměrně pacifikoval a gól dovolil pouze zadáku Nýdlovi, jenž svou obávanou dělovkou využil v první třetině přesilovku pět na tři. To už ale domácí jen vyrovnávali na 1:1, ve 2. minutě totiž dobrý úvod Kladna přetavil v gól Šícha.
Náhradní kladenský brankář Hájek už po několikáté prokázal, že kdykoliv může zaskočit za Jirotku, další branku nepustil, zatímco stále aktivnější hosty těsně před druhou přestávkou poslal do vedení přesnou ranou švihem Kudela.

Jeho tým už pak vedení udržel. „Pořád ale ještě nehrajeme tak, jak bychom chtěli. Něco si řekneme a pak si každý dělá na hřišti, co chce. Ale jsme rádi za tři body, přece jen jsme postupem doby hráli lépe a KERT má dobrý tým, byť sází hlavně na svou elitní formaci," mínil zatím nejproduktivnější útočník Alpiqu Petr Ogurčák.

Z kladenského pohledu byl zajímavý také tahák druhé ligy, derby sousedních okresů. Dosud suverénní nováček z Rakovníka v něm porazil předposlední Nové Strašecí 4:2 a byla to krásná bitva, i když oba soky dělilo pomalu dvacet tabulkových míst. 

Přestože byli domácí Strašečtí v jasné roli outsidera, tak se dokázali vybičovat k nejlepšímu výkonu v sezóně a více než dvě třetiny byli Rakovníku minimálně vyrovnaným soupeřem.

Nové Strašecí mělo radost v neděli, kdy už konečně poprvé v sezoně vyhrálo, když přemohlo Beroun 5:4. Rakovník pokračoval ve spanilé jízdě a vyhrál 8:3 v Mladé Boleslavi. Pomohl mu také kladenský obránce Radek Soukup.