Kladno odskočilo soupeři už v první třetina na stav 0:2 a pak už soupeře do hry nepustilo. Už po dvou minutách se prosadil tvrdou ranou od modré obránce Kudela, jehož rána několikrát zahnula, v závěru třetiny pak D. Hnízdil šikovně tečoval střelu od modré přesně na hůl Kohouta, který pohodlně zakončil za bezmocného Bandu.

„Zápas jsme drželi v rukách. Nicméně pořád vidíme, že můžeme hrát lépe, nebylo to úplně ono," uznal útočník Petr Ogurčák.
Jeho tým ve druhé části přidal pojišťovací trefu, když Dědičova bomba zasvištěla přímo do horního růžku. Krásná branka!
Soupeř sice v závěru druhého dějství dobře zakombinoval a Langthaler korigoval, na dostřel jednoho gólu však Alpiq domácí nepustil.

Zvláštností utkání byl umělý povrch, který si Ústečtí pořídili. Petr Ogurčák ho chválil, protože podle něj zvedl úroveň hry, která dříve na ústeckém struhadle kolísala a míček byl častěji ve vzduchu než na zemi. Na druhou stranu se projevilo, že tenhle povrch asi patří do haly a ne ven. „Na místech, kde třeba byl trochu stín, jsme klouzali všichni. Nevím, jak je to u ostatních umělých povrchů, ale tenhle lehce navrhne a pak to je to nebezpečné. Je to škoda, protože jinak se na tom hrálo moc pěkně," mínil Ogurčák.

Ústí nad Labem – Kladno 1:3.

Branky: 29. Soukup (Langthaler, Štěpánek) – 2. Kudela (D. Hnízdil), 14. Kohout (D. Hnízdil, Kudela), 19. Dědič (Nosek). Třetiny: 0:2, 1:1, 0:0.

Kladno: Jirotka – Kudela, Dědič, R. Soukup, Pospíšil, Čermák, M. Hnízdil – D. Hnízdil, Špaček, Kohout – Šrámek, Nosek, Pražák – Ogurčák, Schnaubelt, Šícha.